Přichází Horus

Autor: Gally <Gally.p(at)seznam.cz>, Téma: Zprávy z herního světa, Vydáno dne: 04. 06. 2008

Mayfair Games oznámilo nový datum pro vydání hry Horus, a to na 19.června. Nyní hra je na cestě do Států. Zde dále přinášíme krátký překlad popisu hry od vydavatelele uveřejněný na serveru Boardgamenews.

A kdo byl Horus?
Egyptský bůh s ptačí hlavou (nejčastěji se sokolí podobou) byl synem Eset a Usira. Vystupoval jako nebeský bůh a za jeho oči byly často pokládány Slunce a Měsíc. Později byl uctíván také jako ochránce proti divoké zvěři. Za pomoci svojí matky sváděl legendární boj s uzurpátorem Sutechem, který je ústředním prvkem egyptské mytologie. Horus zvítězil, obnovil řád a spravedlnost a stal se tak prvním svrchovaným bohem sjednoceného Egypta. Tento egyptský bůh je symbolem boje Světla proti Temnotě a nabádá k bdělosti a ke spravedlnosti.

Velký král se uchází o vystavění mocného království a jeho udržení v zemi “Kemet.” Podél břehů velké řeky expandují hráči svůj vliv a objevují nová území. A všichni doufají že získají přízeň velkého boha Horuse s hlavou sokola.

Jste to vy kdo spojí údolí do jednoho velkého království? Projděte posvátnou řeku, a zemi obklopující kolem, promyšlenými tahy kartami a kartičekami! Vy určíte kde cesta půjde pouští k zeleným mokřinám, červeným horám, a polím s černou bohatou půdou těchto antických oblastí. Prostřednictvím svého vlivu, získáváte kontrolu nad cennými regiony. Dokonce můžete zbudovat posvátné pohřebiště abyste překazili expanzní plány vašich nepřátel. A jestliže jste pravdivý a ušlechtilý, můžete dokonce získat požehnání z Horusova chrámu!

V této hře je unikátně zvolen způsob použití kombinace kartiček a karet který vytváří příjemně náhodnou, ale stále poutavou hru s překvapivě strategickou a taktickou hloubkou. Nádherně vykreslené kartičky s rysy antických hieroglifů a herních dílů evokují božstvo této fascinující kultury.

Dokážete uchopit váš osud a panovat mocně nad zemí Egypta?