Přestřelka o Kolaloku aneb začátek plzeňské ligy 2010

Autor: Pelly <yllep(at)seznam.cz>, Téma: Turnaje, Vydáno dne: 04. 02. 2010

V sobotu dne 30. 1. 2010 pod záštitou D-klubu na Doubravce, měl klub deskových her Bedna tu čest, zahájit druhý ročník celoročního turnajového kolotoče nesoucího název „plzeňská liga“. Stejně jako v loni, i letos ligu otevíral turnaj v oblíbené karetní hře BANG! nazvaný „Přestřelka o Kolaloku“.


Organizace se ujal stejný tým jako v loni, takže jsme se vydali více méně již vyšlapanou cestičkou. Brány D-klubu se otevřely již krátce po 8 hodině ranní, ale jednotlivý organizátoři se scházeli jen velmi neochotně (komu by se taky chtělo vstávat i v sobotu brzo, že...). Nicméně bylo třeba připravit kulisy, sady karet, zvukotechniku a doladit poslední drobnosti, takže chtě nechtě jsme se nakonec postupně sešli a v 9 hodin, kdy oficiálně začínal turnajový den, bylo vše přichystáno, vše zapojeno a přepočítáno, takže jsme mohli začít s registrací pistolníků. Nakonec se přihlásilo 42 hráčů, což nás mile překvapilo, protože to je o 6 pistolníků více než na první ročník. Věřte tomu nebo ne, ale ze 42 přihlášených dorazili až na dva všichni a dva nešťastníky, které stihne nepříjemný trest za křivý slib, nahradili dva hráči, kteří dorazili bez přihlášení. Bylo tedy příjemné, že nakonec si zahráli všichni, co do D-klubu dorazili. Herní systém byl připraven pro 7 stolů po 6 hráčích, takže po několika organizačních větách a vyjasnění pravidel se mohlo úderem 10 hodiny přistoupit k úvodním přestřelkám. V prvním seznamovacím kole se žádné překvapení nekonalo, když na 5 stolech vyhráli banditi a na dvou stolech strážci pořádku. Druhé kolo ve stejné sestavě však přineslo cenné vítězství Honzovi Pytlíkovi v roli odpadlíka, který dokázal využít riskantní hry šerifa, kterému se nevyplatila střela, kterou si vyřadil ze hry pomocníka a připravil se tak o všechny karty. Do oběda se pak stihla odstřílet ještě třetí přestřelka, kdy hry dopadly 4:3 ve prospěch banditů. Po dopolední části turnaje se tak na předních místech usídlili Lucka Bílková, Zbyněk Filipi a Honza Heller, kterým se podařilo bodovat ve všech hrách spolu se zmíněným odpadlíkem Honzou Pytlíkem.

Odpolední část turnaje zahájil „náčelník“ Bedny Petr „Gally“ Chalupa krátkým proslovem, kdy účastníkům připomenul několik informací a pozval je na další herní akce v režii deskoherního klubu. Zanedlouho se však pokračovalo čtvrtou přestřelkou, a tak krátce po 13. hodině se opět rozléhalo sálem práskání koltů a panický křik při útocích indiánů. V tomto kole opět exceloval Honza Pytlík, kterému štěstěna přihrála podruhé roli odpadlíka. Pěkným výkonem ukázal, že vítězství v druhé partii nebylo dílem náhody a dalším nejcennějším vítězstvím se vyhoupl do čela. Po skončení turnaje se ukázalo, že byl jediným, komu se podařilo vyhrát roli odpadlíka, a to rovnou dvakrát! Honza Heller přidal čtvrté vítězství a tlačenice na dalších šesti místech slibovala zajímavý souboj v posledních dvou kolech. Páté kolo se odehrálo podle not zákona, který bandity rozstřílel poměrem 5:2. Zde měl Honza Heller poslední možnost ohrozit vedoucí postavení svého jmenovce Honzy Pytlíka, ale v roli šerifa podlehnul náporu banditů. Druhé místo tak přepustil vyrovnaně hrajícímu Martinovi Černému, který si na své konto připsal 4 vítězství v řadě. Vedoucí hráč se tak mohl uklidnit, protože výsledek poslední přestřelky už nemohl nic změnit na jeho vítězství. To však nikdo z přítomných nemohl vědět, protože průběžné výsledky se objevovaly pouze po prvních čtyřech partiích, a tak se i do poslední přestřelky šlo s napětím. Poměr se opět překlopil na stranu zloduchů, kteří tentokrát vyhrávali u 4 ze 7 stolů. O celkovém pořadí se rozhodovalo opravdu až při posledních výstřelech. Mezi třetím a desátým tehdy byl rozdíl necelých 2000 $. Martin Černý a Honza Heller nenechali nic náhodě ale všem ostatním zájemcům o bramborovou medaili vypálil rybník Míla Bělský, který si nechal ten nejlepší prach do posledního kola a vítězstvím v roli šerifa se vyhoupl z průběžného 12. místa na konečné 4. O jeho umístění rozhodovalo až druhé pomocné kritérium.
Konečné pořadí tak znělo:

1. Honza „Nonick“ Pytlík
2. Martin „Lachtan“ Černý
3. Honza Heller
4. Míla Bělský

Krátce před 16. hodinou bylo dostříleno, ceny předány a fotky nafoceny.

Co říci závěrem? Snad velké díky všem, kteří se na turnaji podíleli, dále vám hráčům za fajn atmosféru, kterou jste přišli vytvořit a hodně zdaru v nadcházejícím ročníku plzeňské ligy 2010. Nashledanou na některém z příštích turnajů, nebo na příštím, již 3. ročníku Přestřelky o Kolaloku.

BANG!