Osadníci 2015 - série turnajů zavítá 14/2 také do Plzně

Autor: Gally <Gally.p(at)seznam.cz>, Téma: Zprávy z herního světa, Zdroj: www.deskovehry.cz/index.php/Osadnici, Vydáno dne: 15. 12. 2014

Pro Vaše info, od Miloše k Osadníkům, jak budou probíhat turnaje Osadníků v roce 2015, jaké budou ceny a bodování, v kterém státě bude finále, atd.:

Dobrý den,
rád bych Vás informoval o následujícím ročníku MMČR Osadníci z Katanu.

V roce 2015 se bude konat již čtrnáctý ročník Mistrovství České Republiky ve hře Osadníci z Katanu. Tak jako každý rok, budou i v roce 2015 probíhat kvalifikační turnaje na toto mistrovství pocelé ČR - dle rozpisu zde.
Je možné, že bude méně hlavních kvalifikačních turnajů (hlavní pořadatel to chce stáhnout na 6 hlavních turnajů v roce 2015) - jednotlivé turnaje budu do seznamu postupně přidávat.

No a právě proto se na Vás obracím, jako na organizátory jednotlivých kvalifikačních turnajů pro rok 2015. Byl bych moc rád, kdyby i v následujícím roce 2015 jsem mohl s Vámi počítat pro jednotlivé kvalifikační turnaje (hlavní i místní), jako tomu bylo pro letošní rok. Opět jsem si nový ročník kvalifikačních turnajů Osadníků z Katanu vzal pod svá bedra. Již letos jsem se tomu hodně věnoval a tak bych se tomu rád věnoval i další roky s Vaší podporou při organizaci jednotlivých kvalifikačních kol.

Rádi bychom letos udělali turnaj, také ještě někde v Severních / Západních, Jižních Čechách a na Vysočině, kde máme docela velké "hluché" místo (které zachraňuje jen BEDNA v Plzni, pozn. Gally :-) ). Pokud máte nějaké vhodné kontakty na někoho v této oblasti, kdo by se chtěl zapojit do kvalifikačních turnajů, budu jen rád za pomoc - kontakt je na konci článku.

Co se týká podpory ze strany firmy ALBI, měla by být na podobné úrovni jako tomu bylo letošní ročník a teď se jen domlouvají konkrétní podmínky spolupráce. Vypadá to, že co se cen do turnajů týče, tak pro následující ročník budou pro hráče připraveny opět deskové hry od firmy ALBI.

V nastávajícím ročníku turnajů, hlavně co se týče hlavních kvalifikačních turnajů, zůstávají v platnosti pravidla platná v roce 2014:
- hlavní turnaj se odehraje, pokud minimální účast hráčů na turnaji bude 12 lidí. Pokud se toto nesplní, turnaj bude veden jako místní.

Postupový klíč kvalifikačních turnajů:
-- počet hráčů 12 - 20: vítěz má postup do finále, další tři mají kvalifikační bod.
-- počet hráčů 21 - 30: první dva hráči mají postup do finále, další tři mají kvalifikační bod
-- počet hráčů 31 - 40: první tři hráči mají postup do finále, další čtyři mají kvalifikační bod
-- počet hráčů 41 a více: první čtyři hráči mají postup do finále, další čtyři hráči mají kvalifikační bod.
Pokud by některý z hlavních turnajů překročil počet hráčů 60, bude pravidlo postupového klíče upraveno individuálně.

U místních turnajů zůstavá pravidlo získání kvalifikačních bodů stejné pro nastávající ročník, tedy:
- počet hráčů do 20 - vítěz má kvalifikační bod
- počet hráčů 21 a více - vítěz má postup do finále, další dva mají kvalifikační bod.

V případě, že uvidíme velkou snahu místních organizátorů přilákat na turnaj Osadníků více hráčů, může se některý z místních stát nakonec hlavním turnajem. Ovšem tam je podmínka účastní nejméně 30 hráčů. Chceme tak více umožnit organizátorům více propagovat turnaje Osadníků. Budeme rádi za Vaše případné poznámky, připomínky a návrhy k nastávajícímu ročníku kvalifikací.

V roce 2015 se bude pravděpodobně konat Mistrovství Evropy opět ve Vídni v Rakousku, kam by měli za ČR odjet max. dva hráči, kteří se umístili na prvních dvou místech ve finálovém turnaji v Praze na Deskohraní 2015.

V těchto dnech se provádí archív letošního ročníku na stránkách zde, takže zde budou opět uvedeny informace o turnajích v roce 2015.

Dále Vám chci oznámit, že jako herní den kvalifikace byla zvolena sobota a tak bych prosil toto dodržet.

To je zatím ode mne. Pokud budete mít nějaké dotazy, rád je zodpovím. Předem moc děkuji za pomoc s nastávájícím ročníkem MMČR 2015.

S pozdravem

Miloš Čeřovský tel. 702 911 500