Přijďte si i vy zahrát s námi!
Každý čtvrtek od 18 do 22hod.
Pro děti klub již od 15hod.


D klub Doubravka, Zábělská 54b, Plzeň

--> Mapa <--

Deskové hry

Rybáři z Katanu - rozšíření od Klause Teubera

Osadníci z Katanu patří dnes již mezi klasiku moderních deskových her. A jak už to bývá, s úspěšnou hrou přicházejí nejrůznější vylepšení a rozšíření. Toto je jedno z nich - "rybářská" varianta Osadníků. Pro ty, kteří se chtějí dozvědět více, přinášíme základní informaci...


Herní materiál

11 kartiček s jednou rybou
10 kartiček se dvěmi rybami
8 kartiček se třemi rybami
1 kartička "stará bota"
6 x lovitě ryb s čísly 4, 5, 6, 8, 9 a 10

Příprava

 • základní hra se připraví jako obyčejně
 • kartičky ryb se zamíchají a umístí vedle surovin obrácené lícem dolů
 • loviště ryb se umístí náhodně kolem rámu
 • Pravidla

  Hraje se podle pravidel základního provedení Osadníků s tím, že se aplikují tato následující pravidla:
  Když má hráč postavenu vesnici na křižovatce loviště ryb, smí si vzít kartičku ryb, a to pokaždé, když padne na kostkách číslo, které je na lovišti ryb. Hráč tuto kartičku ostatním hráčům neukazuje, položí si ji před sebe lícem dolů. Jestliže má hráč postavené město u loviště ryb, tak si vezme kartičky dvě.

  Co umožňují kartičky ryb?

  Na rybích kartičkách je zobrazena jedna, dvě nebo tři ryby. Během svého tahu hráč může získané ryby vyměnit za určitou výhodu. Čím větší počet ryb je na vyložených kartičkách, tím větší je výhoda:

  2 ryby: Hráč může dát zloděje zpět do poutě (nesmí si ale vytáhnout kartu od jiného hráče který má vesnici či město u poutě).
  3 ryby: Hráč si může vytáhnout surovinu od jiného hráče
  4 ryby: Hráč si může vzít jakoukoliv surovinu z banky
  5 ryb: Hráč si může ihned postavit cestu
  7 ryb: Hráč si vezme akční kartu zdarma

  Upřesnění použití kartiček ryb:

  Jestliže hráč vyloží více ryb ne je potřeba pro získání výhody, zbývající ryby propadnou. Rybí kartičky nelze rozměnit. Rybí kartičky se nepočítají za surovinové karty a proto nejsou zahrnuté do počtu karet surovin, kdy se hodí "7".
  Hráč který přemístí zloděje si nesmí vytáhnout kartičku ryb od postieného hráče.
  Křiovatky na pobřeží mohou být jak rybolovné oblasti tak přístavy. Hráči mající osídlení na této křižovatce mají obě výhody.
  Hráč, který použije kartičky ryb, tak je odloží. Kdy jsou vybrány všechny kartičky ryb, tak se z použitých kartiček ryb vytvoří další nabídka.

  Stará bota:

 • Hráč, který si vytáhne tuto kartu ji musí ihned ukázat.
 • Hráč který má kartičku staré boty musí pro vítězství dosáhnout o jeden bod více; v případě základního provedení tedy 11bodů.
 • Majitel boty může, během svého tahu, předat botu jinému hráči, a to hráči který má stejně nebo více bodů.Jestli on vlastní nejvíce bodů sám, tak si botu musí nechat, až to do té doby, než další hráč získá přinejmením stejné množství bodů.

 • | Autor: Gally | Vydáno dne 04. 03. 2006 | 3003 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

  Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server