Přijďte si i vy zahrát s námi!
Každý čtvrtek od 18 do 22hod.
Pro děti klub již od 15hod.


D klub Doubravka, Zábělská 54b, Plzeň

--> Mapa <--

Turnaje

První info k výsledkům Čtyřpoháru

V sobotu 7.října se tým BEDNY poprvé zúčastil nejprestižnějšího turnaje družstev - Čtyřpoháru. První informace se dočtete zde dále v rozhovoru který jsem udělal sám se sebou :-). Zatím prozradím že Zabedněnci jako tým se neumístili ani v první a ani v poslední pětici týmů.

Takže zde rozhovor s Gallym (aneb jak se mi hrálo)

1. hra Oltre Mare

Jaké jsi měl protihráče?

Moje úvodí partie byla doslova Česko-Slovenská, protože dva z hráčů  byli ze Slovenska. S jednou z nich jsem hrál již loni na 4poháru Petersburg. Loni skončila lépe než já tak jsem měl co oplácet.

Jak probíhala hra?

Nejvýraznějším prvkem z mého pohledu byla úspěšnost v obchodování, za což jsem získal 6 bodů jak v polovině tak na konci hry. Po prvním sčítání jsem se ujal vedení které jsem prakticky již neztratil. Avšak zle na mě dotírala slovenská hráčka. Nakonec o mém vítězství rozhodly dva body. Tyto dva body jsem získal za to že jsem v posledním kole, jako poslední hráč na tahu, nakoupil zboží od české hráčky za dva body  -  ona za to dostala plaketu prestiže, které ji posunuly v pořadí bodů za prestiže.

Takže vítězství a spokojenost, která mě ale záhy opustila po zjištění umístění ostatních Zabedněnců.

2. Funkenschlag

Jaké jsi měl protihráče?

Nyní jen hráči z Čech, opět dvě holky, když s jednou z nich jsem hrál v kvalifikaci Portorico. Dle úvodní konverzace o znalosti pravidel bylo jasné že měli nahráno více než já. Úvodním zádrhelem se ukázalo losování mapy které se muselo provést před začátkem hry. Bylo asi 8 možností map, každá mapa měla svůj kód. Kód jsme vylosovat dokázali ale nikdo u stolu nevěděl která mapa to je; asi to měla být moje záležitost jakožto hráče číslo jedna u stolu.

Jak probíhala hra?

Úvodní domečky jsme rozmístili rovnoměrně, tak abychom se nikdo nikomu nepletl.Já jsem si obsadil oblast kde náklady na připojování měst byly poměrně nízké, tak jsem se hned v úvodu ujmul vedení. V této hře to nebývá prý výhoda, ale ostatní se loudali a připadalo mi škoda si nechat ujít zisky díky většímu počtu připojených měst. Problém se surovinami nebyl protože jsem měl jednu větrnou, jednu jadernou no a jednu uhelnou elektrárnu a uhlí jsem vždy sehnal za slušnou cenu. Před polovinou hry jsem ale začal mít problém s elektrárnami, které dokázali dohromady vytopit jen 8 měst. No a pak přišla sedmičková elektrárna. Rozpoutal se dražební boj, a zde se projevila moje neznalost struktury elektráren (špatná příprava); tuto elektrárnu jsem vydražil za dvojnásobek ceny, tj. místo asi 36 za 62. Tyto peníze, jak se ukázalo, mi chyběly na konci hry. Nakonec jsem skončil třetí na peníze! Já a další dvě hráčky jsme vytopili 18 měst, já měl ale již jen 4peníze, což bylo nejméně. Jedno kolo ale před tím kdybych měl asi o 25 peněz více tak bych hru uzavřel a jako jediný vytopil vítězných 17měst.

Přestože tuto hru jsem hrál letos jen jednou, tak s hrou na 4P jsem byl spokojen, až na uvedenou dražbu nevidím žádnou chybu. Diskutabilní je zda bylo výhodné prakticky celou hru být na čele. Protihráčky ale nebyly žádná ořezávátka.

3. Himalaya

Jaké jsi měl protihráče?

Tentokrát všichni kluci,  z toho dva zkušení borci (Honza z Paluby I, a účastník EuropeMasters Miloš z týmu Paluba II). Trochu naděje skýtal čtvrtý hráč který se nás ptal na pravidla.

Jak probíhala hra?

Zvolil jsem "FLY" taktiku kterou vlastně normálně nehraju, ale Flayovi v klubu přinášela většinou úspěchy. (no někdy ale skončil i poslední :-) . Taktika spočívá v tom nehnat se do "Stupů", ale sbírat také  "Yaky". Průběh hry mě této taktice vlastně napomáhal, když suroviny se jen hrnuly (i zlato), za to na úkoly jsem narazil jen ve vesničkách. Zato moji protihráči stavěli Stupy jak diví, zejména Honza který měl v půlce hry nasazené všechny stupy, za 10bodů. Já měl před poslední třetinou jen dva jedničkové Stupy! Na mapě zbývaly jen tři trojkové vesnice, jedna dvojková a jedna jednotková. Na ostatních byly Stupy nebo suroviny. Začal jsem se tedy motat kolem těchto vesnic. Bohužel padl úkol na trojkovou ke které byl blíže Miloš, mraka  nade mnou houstla. To není možné! Vypadnout na Stupy jako čtvrtý! Pořád jsem věřil. Bylo předposlední kolo a padly dva úkoly na trojkové vesnice; a já jsem začínal a měl to nejblíže a dokonce jsem si mohl vybrat kam jsem mohl jít! Takže jsem měl nyní 5 bodů za Stupy - nejbližší hráč měl ale bodů 8 na Stupách. Stále mě tedy ostatní považovali za beznadějně bez šance. Bohužel zrovna došlo k zamíchání kartiček a já musel spoléhat jen na štěstí!Zůstal jsem stát před posledním rozdáváním úkolů na dvojkové vesnici č.12. A stalo se! Padl úkol na dvanáctku! Uff! Měl bych na zaplacení i kdyby stálo 3 zlata! Stále jsem měl ale o jeden bod méně na Stupech. Naděje probleskávala v obsazení poslední jedničkové vesničky přes Inventuru. V inventuře si kromě mě nikdo neškrtl, neb jsem surovin měl kýble a vyhrál 3 Invetury. Takže kromě Stupy jsem vyslal i 4 delegace. A bylo sčítání: na Stupy jsem nevypadl, protože jsem měl sice stejně bodů ale více Stupů. Sčítání delegací: jsem také prošel a to díky právě vyslání 4delegací v poslední Inventuře, což nepotěšilo a překvapilo Miloše, jak přiznal. No a už jsem bojoval o vítězství s Honzou, který byl od půlky hry v pohodě a  v klidu si sbíral Yaky. Já měl 4 kolečka, Honza také. Po vyložení třech koleček jsme měli oba shodně Yaků. Rozhodovalo poslední kolečko; Honza měl 7 Yaků, já jen dva! Ua. Takže druhé místo.

4. Maharaja

Jaké jsi měl protihráče?

V poslední to byl Gekon z týmu Elisejští, mimochodem v tomto týmu hrál také Mistr světa v Osadnících Jirka Jersey Buchta. Další hráč byl opět z Paluby I, a to Tomáš. Čtvrtá byla pro mě neznámá sympatická hráčka. 

Jak probíhala hra?

Hru začínal Tomáš, který tohoto dokonale využíval, a v prvních třech kolech vždy obsadil středový palác. Já jsem byl třetí jako začínající, a překvapilo mě že mi hráči při umisťování vesnic nechali volné krajní spojovací cesty. V každém kole mi tak káply 1-2 peníze mýtného. Hned v prvním kole se stala zajímavá věc. Sympatická dívčina si postavila palác do města který se nevyhodnocoval, což není tak neobvyklé, ale na můj dotaz zda opravdu tady chce být  si nepřesunula ani stavitele a  největší překvapení bylo že se fakt spletla! Takže tím se prakticky zařízla do konce hry. V této hře většinou jedna chyba je konec nadějí. Já jsem si v každém kole stavěl vždy jeden palác za 9 pomocí stavitele; přesto asi ve 4 kole jsem musel vynechat, protože penízky došly. Ale kupodivu jsem získal 6 peněz a to jen za to že jsem do města přesunul stavitele. To mě pomohlo a v dalším kole jsem postavil středový palác. Tomáš měl od poloviny hry o jeden palác navíc, a obával jsem se aby hru brzy neuzavřel, což by sice pro mě stále znamenalo druhé místo, protože Gekon k mému údivu paláce přestal stavět a vrhl se na stěhování pro něj  výhodných správců měst. Některé tyto přesuny byly dobré ale i pro mě a nikdo z ostatních mu v jeho úsilí nepomohl (a na to také dojel). Ke konci hry mě a Tomášovi zbývaly dva paláce. Můj úmysl byl postavit dva paláce v jednom kole! No a nakonec se mi to podařilo a to každý za 12peněz!

SUPER, druhé vítězství, celkem 15bodů z 20 možných za všechny hry v turnaji.
A jak hráli další Zabedněnci se pokusím zjistit přímo od nich co nejdříve.


| Autor: Gally | Vydáno dne 08. 10. 2006 | 1180 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server