Přijďte si i vy zahrát s námi!
Každý čtvrtek od 18 do 22hod.
Pro děti klub již od 15hod.


D klub Doubravka, Zábělská 54b, Plzeň

--> Mapa <--

Zprávy z herního světa

AKTUALIZOVÁNO (včetně náhledu karet): Pilíře Země - rozšíření


Jednou z novinek letošního Essenu bude rozšíření k populárním Pilířům, které nabídne spoustu nových možností - včetně hry pro pět až šest hráčů, nové karty událostí i řemeslníků a dokonce přídavný herní plán.

AKTUALIZOVÁNO 20.10.:
Je k dispozici obrázek ve vysokém rozlišení zachycující obsah balení.
Na dalším obrázku konečně poznáme nové řemeslníky a většinu karet výhod.
Noví řemeslníci jsou do jednoho zajímaví kousci a staří mistři jako sochař ze čtvrtého kola najednou vypadají jako ňoumové :-) Nové karty výhod jsou také nabušené - hodně silná karta je v poslední řadě druhá zleva (překlad: "William Hamleigh je úzkoprsý nepřítel. Získávaš černého stavitele. Po vytažení z pytlíku ho můžeš jako žolíka bezplatně umístit" - trochu mě děsí, že karta není na jedno použití - trvalé vlastnictví dalšího stavitele je skoro výhra v kapse...).
Tak co, nezdají se Vám noví řemeslníci a karty výhod až příliš silné v porovnání se základní sadou? Napište své názory do komentářů...


Kromě již zmíněných figurek pro pátého a šestého hráče se dočkáme čtyřech nových karet událostí, deseti nových karet výhod a šesti nových karet řemeslníků. Mezi ty bude patřit např. pomocník, který bude zvyšovat kapacitu stávajících řemeslníků nebo keramik, který bude zpracovávat písek a může majiteli přinést dvakrát dva vítězné body za kolo.

Nový herní plán je opět nádherně zpracovaný Michaelem Menzelem. Má zhruba poloviční velikost oproti původnímu a přikládá se k jeho levé straně. Krajina nádherně navazuje... najdeme zde královské železné doly, čtyři pole na umístění dělníků, čtyři pole na umístění stavitelů a speciální stupnici.

Své dělníky můžeme poslat do "svaté války" - král se Vám odmění vítěznými body: 3-4 dělníci = 1 bod; 6-7 dělníků = 2 body. Kdo umístí dělníky jako první, získá body ve výhodnějším poměru.

Svého stavitele můžete poslat do Shiringu a získat tak jednu z nových karet výhod. Velmi zajímavým polem je stan výběrčího daní - můžete získat právě vybranou daň za dané kolo. K dispozici je i malý obchodní přístav, kde lze prodávat suroviny za výhodnější ceny než na tržišti. Poslední možností je návštěva normandské katedrály, která umožní použít i cizího řemeslníka, byť se sníženou výrobní kapacitou.

Systém hry bude pořád založen na poněkud nešťastném losování z pytlíku, ale i zde nás čeká změna: do pytlíku se vhodí pouze dva stavitelé a zbylí se umisťují na zmíněnou speciální stupnici na novém plánu v opačném pořadí (tj. jsem-li vytažen z pytlíku na prvním místě, budu na stupnici na posledním místě). Tento mechanismus by měl vést k většímu vybalancování zejména při hře více hráčů.

Rozšíření se má objevit v zahraničí každou chvíli a bude stát 15€. Doufejme, že Albi dodá lokalizovanou verzi za rozumný peníz když ne k Vánocům, tak alespoň do jara.

| Autor: PJ | Vydáno dne 09. 10. 2007 | 4501 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server