Přijďte si i vy zahrát s námi!
Každý čtvrtek od 18 do 22hod.
Pro děti klub již od 15hod.


D klub Doubravka, Zábělská 54b, Plzeň

--> Mapa <--

Karetní hry

BANG!

Než jsi dojel až k Saloonu kde klapot kopyt Appaloosy zanikl v svižném rytmu honky tonk piana, nejistota a dusivý pocit sevřely tvé vnitřnosti téměř jako spár dravce. Tvá ruka objímající pažbu winchesterovky, položené kolmo přes sedlo, však zůstala suchá a pevná. Dvojici proradně krásných, ale zřejmě smrtelně nebezpečných děvčat, která na tebe cestou nestydatě zamrkala jsi pozdravil s úsměvem, zato výraz tváře chlápka před věznicí příliš sympatií nevěstil. A oči trojice pistolníků stojících na dřevěné terase před hokynářstvím zůstaly kamenně chladné i ve chvíli, kdy se na tvých prsou na chvíli všem na očích zablýskla lesklá sedmicípá šerifská hvězda.
„Je to tu zas!“ pomyslel sis. „Město plné podvodníků, falešných hráčů a vyvrhelů dvojí tváře. Kdokoliv z nich může být na straně zákona a naopak. Ďas aby se v nich vyznal.“
Ve chvíli, kdy ses téměř rozhodl, že nejjistější bude postřílet je všechny do jednoho se jako lavina přihnala panika a křik: „Indiáni!!“ Pak se ze všech stran rozezněly divoké výstřely – BANG! BANG! BANG!Když si po pár odehraných partiích Bangu člověk posadí někde v soukromí a začne si sám pro sebe listovat v balíčku karet, možná ho napadne, tak jako mne, že kdyby tahle karetní hra spatřila světlo světa v kotlině české cirka před padesáti lety, stala by se dost možná legendou českého trempingu. Dýchá z ní naivní romantika divokého západu okořeněná humorem a téměř českým švejkovstvím. A to už ani nemluvě o tom, že ingrediencí pro obnovu životní energie není nic dokonalejšího než jedno řádně orosené PIVO.
Hra dostala do vínku nepostradatelné bonusy k tomu, stát se jednou z TOP na žebříčku běžné konzumní zábavy. Žádný velký herní plán, mraky figurek či objemná krabice. Jen balíček karet se svérázně jednoduchými ilustracemi, snadno zapamatovatelná pravidla. Každá karta vyobrazena grafickým zobrazením její funkce a využití a vše navíc kompletně lokalizováno do českého jazyka. Prostě paráda. Princip hry je jednoduchý. Hráči si v úvodu vylosují tajně roli, kterou budou v dané partii hrát. Kromě Šerifa, který je všem veřejně znám a jehož úkolem je ve hře přežít a zlikvidovat protivníky, jsou tu šerifovi Pomocníci. Ti se stanou spoluvítězi jestliže Šerif v partii vyhraje a tak se snaží zuby nehty muže zákona ochránit. Naopak, úkolem a cílem Banditů je pochopitelně poslat Šerifa do kytek. A ještě je tu role Odpadlíka, postavy která vyhrává jen v případě, že prokličkuje hrou přes mrtvoly všech Banditů i Pomocníků a v závěrečné přestřelce pošle do věčných lovišť i majitele sedmicípé hvězdy.
Atmosféru umocní převtělení se hráčů do některé z postav parodujících skutečné hrdiny divokého Západu – Willy The Kida, Kalamity Janet, Lucky Duka, Barta Cassidyho apod. Mnohem důležitější než samotné jméno však jsou speciální vlastnosti té či oné postavy. Jejich rozsah je značný i když pravda, ne zcela vyvážený. Každý z hráčů si z balíčku postav vylosuje na začátku hry dvě, jednu si ponechá a druhou otočí lícem na stůl. Na rubové straně karet postav je vyobrazena pětice nábojů, které pak hráč používá při hře jako ukazatel reálného počtu životů.
A pak začne mela. Když přijde na hráče řada lízne si ze zásobního balíčku dvě karty a odehraje z ruky co chce a může. Pravidlem je, že na konci svého tahu smí mít v ruce jen tolik karet, kolik mu zbývá životů. Přebytečné odhodí bez zužitkování.
Vesměs se ve hře točí několik základních druhů. Útočná karta Bang! – značí výstřel na soupeře. Obranné karty Úhyb či Barel, několik zásobovacích karet jako Hokynářství nebo Dostavník, několik destrukčních karet pro oslabení soupeřova listu, třeba Indiáni nebo Panika, doplňovat životů Pivo a nakonec celý arzenál zbraní! Nevinně vyhlížejícím Schofieldem počínaje a nevyzpytatelně putovním Dynamitem konče.
Celá hra je postavená na neustálém blafování a dokazování Šerifovi, že právě vy jste jeho věrná pravá ruka a všichni ostatní jsou jen banda nepřátelských kojotů. Je zcela nasnadě, že při hře všichni lžou jako když tiskne, nikdo nevěří nikomu a všichni se báječně baví.
Ano, BANG! je hra plná zvratů, legrace, zábavy i napětí, svižná a veskrze návyková. A k tomu , bratru, za velmi slušnou cenu 300 vočí. Nezbývá, než vřele doporučit!

| Autor: Perláč | Vydáno dne 28. 05. 2008 | 1607 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server