Přijďte si i vy zahrát s námi!
Každý čtvrtek od 18 do 22hod.
Pro děti klub již od 15hod.


D klub Doubravka, Zábělská 54b, Plzeň

--> Mapa <--

Zprávy z herního světa

ŠTOKY 2008

Letošní, již čtvrtý ročník deskohraní Štoky 2008 pořádaný Láďou Smejkalem o prodlouženém svátečním víkendu 7. – 12. 5. přilákal do malebného městečka ležícího na spojnicí trasy mezi Jihlavou a Havl. Brodem bezmála stovku nadšenců fandících deskovým hrám a to nejen z celé republiky, ale i ze Slovenska.


Na této akci pochopitelně nemohla chybět ani naše Bedna. Kačka s Jirkou, Fly, Plema, Tom, Gally, Gabča, Perláč a dokonce i Lomi. Celá devítka se nás sjela v areálu rekreačního kempu Pod Dubovou skálou k setkání s přáteli tváří nám známých i zcela nových. Areál poskytuje standardní komfort i zázemí, ubytování bylo zajištěno v pohodlných lůžkových pokojích se sociálním zařízením, k dispozici byl přístup do společné kuchyňky s kompletní výbavou včetně lednice a elektrospotřebičů. Bezpracné stravování navíc zajišťovala z části restaurace sousedící s kempem a o víkendu pak přímo areálová kuchyně s jídelnou. K dispozici nám byla navíc místní klubovna s barem jejíž osazenstvo nám ochotně poskytovalo občerstvení i tehdy, když jsme se později s ohledem na přibývající počet lidí přestěhovali do větších prostor sousední budovy, kterou jsme proměnili v hernu. No jasně, o hry tu šlo především. Desítky, ba stovky zářících krabic zaplnily stoly a jedna přes druhou lákaly natěšené hráče: “Mě si vem! Mě vyzkoušej! Mě otevři! Pojď, zahrajem si spolu….!“ Prostě paráda.
Hitem letošní hitparády deskovek, dámou o níž se všude povídá je Agricola. Když se ve Štokách objevila v předstartovní verzi s českými překlady a lokacemi, byla pochopitelně jednou z těch nejobletovanějších. Hra na „agrární kolchoznickou rodinku s mozoly na dlaních a holínkami od hnoje“ má prostě svoje grády a frčí. A to, kdyby ještě výrobce proměnil dřevěné kostičky představující hospodářská zvířata za figurky, které si vyrobila Dilli….hm to by byla třešnička.
Zatímco na Agricolu si na prodejních pultech ještě musíme počkat, stačí sáhnout po Době kamenné a je tu další pecka. Výborně namíchaná kombinace další ekonomické strategie má vlastní atmosféru, krásnou grafiku i provedení a výtečný herní potenciál. Tohle se opravdu povedlo.
Těch her o nichž by se dalo psát pod silnými zážitky z letošního deskohraní by byla spousta. Novinky jako Pandemia, vítečná Phoenica, karetní verze Zug um Zug, úžasně graficky provedená Cuba, skvělé starší kusy jako Shadows over Camelot, , Axis & Allies, Rok draka, vymazlené modýlky letadýlek z Wings of War Miniatures a báječné vzdušné souboje s nimi, rozšíření čtyřpohárového Šestiměstí, posezení hrstky ztracených ostrovanů při tradičně kultovním Lostu a nebo osobní zážitky členů čerstvě naverbované posádky meziplanetární kosmické lodi, jejichž sny o zbohatnutí se mohou během deseti minut proměnit v děs nahánějící zoufalý boj o přežití, úžasně atmosférická novinka osobně režírovaná Vláďou Chvátilem. Hrálo se ráno a před obědem a po obědě a před večeří a po večeři a pak ještě dlouho a dlouho do noci. Bylo to prostě tolik skvělé, že se mnohým často ani nechtělo jít spát. Ne dřív, než s příchodem nového dne. U stolů je pak vystřídali čerství ranní náhradníci a jelo se dál.
A věřte nevěřte, když jsme se v neděli odpoledne loučili a vraceli se domů, skoro všichni litovali, že už to končí. Nu což, nesmutněme, brzy zase na viděnou….| Autor: Perláč | Vydáno dne 28. 05. 2008 | 1352 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server