Přijďte si i vy zahrát s námi!
Každý čtvrtek od 18 do 22hod.
Pro děti klub již od 15hod.


D klub Doubravka, Zábělská 54b, Plzeň

--> Mapa <--

Zprávy z herního světa

Přichází Horus

Mayfair Games oznámilo nový datum pro vydání hry Horus, a to na 19.června. Nyní hra je na cestě do Států. Zde dále přinášíme krátký překlad popisu hry od vydavatelele uveřejněný na serveru Boardgamenews.

A kdo byl Horus?
Egyptský bůh s ptačí hlavou (nejčastěji se sokolí podobou) byl synem Eset a Usira. Vystupoval jako nebeský bůh a za jeho oči byly často pokládány Slunce a Měsíc. Později byl uctíván také jako ochránce proti divoké zvěři. Za pomoci svojí matky sváděl legendární boj s uzurpátorem Sutechem, který je ústředním prvkem egyptské mytologie. Horus zvítězil, obnovil řád a spravedlnost a stal se tak prvním svrchovaným bohem sjednoceného Egypta. Tento egyptský bůh je symbolem boje Světla proti Temnotě a nabádá k bdělosti a ke spravedlnosti.

Velký král se uchází o vystavění mocného království a jeho udržení v zemi “Kemet.” Podél břehů velké řeky expandují hráči svůj vliv a objevují nová území. A všichni doufají že získají přízeň velkého boha Horuse s hlavou sokola.

Jste to vy kdo spojí údolí do jednoho velkého království? Projděte posvátnou řeku, a zemi obklopující kolem, promyšlenými tahy kartami a kartičekami! Vy určíte kde cesta půjde pouští k zeleným mokřinám, červeným horám, a polím s černou bohatou půdou těchto antických oblastí. Prostřednictvím svého vlivu, získáváte kontrolu nad cennými regiony. Dokonce můžete zbudovat posvátné pohřebiště abyste překazili expanzní plány vašich nepřátel. A jestliže jste pravdivý a ušlechtilý, můžete dokonce získat požehnání z Horusova chrámu!

V této hře je unikátně zvolen způsob použití kombinace kartiček a karet který vytváří příjemně náhodnou, ale stále poutavou hru s překvapivě strategickou a taktickou hloubkou. Nádherně vykreslené kartičky s rysy antických hieroglifů a herních dílů evokují božstvo této fascinující kultury.

Dokážete uchopit váš osud a panovat mocně nad zemí Egypta?

| Autor: Gally | Vydáno dne 04. 06. 2008 | 1168 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server