Přijďte si i vy zahrát s námi!
Každý čtvrtek od 18 do 22hod.
Pro děti klub již od 15hod.


D klub Doubravka, Zábělská 54b, Plzeň

--> Mapa <--

Karetní hry

Roma

Mezi deskovkami je her určených pro dva hráče pomálu. Natož takových jejichž herní mechanismus dokáže udržet šance obou soupeřů vyrovnané a v nichž lze vyhrát i tehdy, když to s vámi od začátku vypadalo nalevačku. Jednou z těchhle světlých výjimek je Roma (Řím).

Nádherné grafické zpracování má jak obal tak šest desítek hracích karet, které naleznete v krabici spolu s dvěma sadami kostek, žetony bodů zdobenými vavřínovým věncem, penězi představujícími římské sestercie a osmi velkými žetony, které tvoří hlavní osu hracího plánu - bojové kolbiště.
Šest z velkých žetonů označených ikonou hrací kostky od jedničky do šestky se na začátku srovná do řady, na jednu stranu se přidá žeton označený ikonou sestercií, na druhou žeton s obrázkem karet.
Na úvod každý obdrží žetony s deseti body a čtyři karty, které přiloží libovolně před některý z žetonů označujících hrací kostku. Karty se dělí na dva druhy - osoby a stavby. Osoby mají své speciální dovednosti, obranu, blokování, ničení nepřátelských vojsk či budov apod. Stavby ve valné míře slouží k zisku nových bodů. Ty jsou ve hře alfou a omegou. Hráči totiž střídavě začínají své kolo hodem třemi kostkami a ze zásoby svých bodů jich odhodí tolik, kolik jim chybí vyložených karet před žetony s ikonou kostky (tedy do šesti). Pak mají na výběr. Mohou přiřadit hod k některému žetonu na stole, pod nímž mají kartu, čímž zaktivují její vlastnosti nebo mohou hodem zaktivovat žeton peněz (vzít si sestercie z banku) či žeton s kartami, dolíznout si nové karty z balíčku a ty pak odehrát - vyložit s podmínkou, že hráč za danou kartu zaplatí její hodnotu v sesterciích. Hra končí ve chvíli, kdy jeden ze soupeřů ztratí všechny svoje body ze zásoby nebo je naopak vytěží z banku. Tudíž je tu šance ovládnout římské impérium stejně tak dobře drsnou silou ničit nepřítele, tak dlouho dokud nepřijde s body na buben, nebo prostě křečkovat a mamonit, dokud nevycucnete ze zásoby poslední vavřínový věnec.
Jisté se zdá jedno. Roma je výborně vyvedená hra, která se jen tak neomrzí.


| Autor: Perláč | Vydáno dne 18. 07. 2008 | 1247 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server