Přijďte si i vy zahrát s námi!
Každý čtvrtek od 18 do 22hod.
Pro děti klub již od 15hod.


D klub Doubravka, Zábělská 54b, Plzeň

--> Mapa <--

Deskové hry

Kámen, zbraně, papír
Jak že se to říká? Dobrý kuchař se pozná podle toho, že guláši dokáže vymyslet deset nových názvů. Ovšem Mistr kuchař, ten dokáže ze všem dobře známých ingrediencí vytvořit takovou pochoutku, že se po ni konzumenti jenom oblíznou. Kdo ví, čeho bychom se dočkali, kdyby se Vláďa Chvátil vrhnul na vaření …?


Tentokrát si enfant terrible české herní scény vzal na paškál klasickou dětskou střižbu ,,kámen, nůžky, papír“, trochu ji podusil, do hrnce přidal hrst vlastní invence, víc než špetku zajímavého nápadu a světlo světa spatřila příjemně vyhlížející novinka Kámen, Zbraně, Papír. Tady nelze než vysmeknout poklonu výrobci a distributoru firmě Dino Toys za grafické zpracování přebalu hry. Titulní strana krabice je parádní.
Karty uvnitř jsou už vyobrazeny s mnohem menší okázalostí, s téměř až dětsky naivní prostotou. Což v porovnání s titulním obrázkem sice nenadchne, ale snad neurazí. Vůbec zpracování herních dílů jako by mělo napovídat, že hra je určena spíše hráčům mladších ročníků.
O co tedy kráčí? V roli imaginárních feudálů vybudovat jako první z dřevěných dílů skládačky pevnost sestávající se z šestice věží, pěti bloků hradeb a dvou vstupních bran. K dosažení tohoto cíle napomáhají tři druhy karet.
Stavební – název zřetelně napovídá, že jde o karty sloužící samotnému budování pevnosti.
Rozvojové – jejich účelem je zvýhodňovat zisk surovin a nákupu ostatních karet.
Akční – ty samozřejmě podporují svého majitele v bojích o suroviny proti ostatním soupeřům.
Boj probíhá na onom známém principu dětské střižby. Hráči se snaží navzájem odhadnout reakci protivníka a má-li mít hra správné grády a napětí je fajn, když probíhá svižně bez zdlouhavého přemýšlení. Vítěz souboje získá od poraženého suroviny odpovídající symbolu jímž zvítězil, jejich počet pak určují vždy pro každou šarvátku nově vynesené bojové karty mající různé hodnoty zisku. Časem, v druhé půli hry se jejich efekt zdvojnásobí. Suroviny jsou platebním materiálem pro nákup již výše zmiňovaných karet Stavby, Rozvoje a Akce. Kromě bojů hráč materiál získává také na začátku kola.
Stavění hradu má svá pravidla. Obsahující i složitější úseky, čímž se kompenzují třeba případné úvodní výhody některého z hráčů, který by získal například silnou kartu Rozvoje už v úvodu.
Hra je tedy docela slušně vyvážená. Její pravidla pochopí během chvíle i začátečníci a lze ji doporučit dvěma až čtyřem hráčům jako příjemnou zábavu bez zdlouhavého taktizování pro ukrácení odpolední hodinky.


| Autor: Perláč | Vydáno dne 24. 08. 2008 | 2036 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server