Přijďte si i vy zahrát s námi!
Každý čtvrtek od 18 do 22hod.
Pro děti klub již od 15hod.


D klub Doubravka, Zábělská 54b, Plzeň

--> Mapa <--

Formule 1

Další závod klubové ligy F 1 opět v zemi galského kohouta!

28. říjen 2008. Velká cena Francie.
Závodní dráhu skrápí husté provazy deště. Je večer pár minut po 19 hodině. Na startovním roštu se řadí rekordní počet jedenácti závodních autíček. Zbývá jen doladit poslední detaily ohledně volby pneumatik, v rychlosti si připomenout úskalí pravidel jízdy „mokrého závodu“, prohodit poslední tichou modlitbu k Fortuně - bohyni štěstí a pak už odhodlaně vtrhnout na dráhu! Říjnový závod právě odstartoval…

Už první pohled na závodní dráhu francouzského okruhu byl mírně nevšední. Na startu se nás sešlo tentokrát tolik, že jsme mohli hravě sestavit celý fotbalový mančaft a autíčka postávala nejen na celé délce startovní roviny před hlavní tribunou, ale dokonce i v posledním zákrutu. Poprvé po čase se tak mohlo někomu zdát, že místo v prvních řadách startovního roštu může být klika…. Jenže známe jako to chodí.
Tak, jak už to bývá nepsaným zvykem škodolibého osudu, hned tři formulky se vinou „pomalého“startu na svých místech na chvíli zasekly, ucpaly trať a vmanévrovat pak svůj vůz šikovně ze zadních pozic do houfu ostatních formulí, štosujících se vpředu byl úkol hodný luštitele hlavolamů. Jedno auto se lepilo na druhé, černá kostka trestných hodů za kolize a bouračky byla v neustálé permanenci. Kupodivu ale nikoho zrádné jedničky protentokrát neničily a téměř všichni pokračovali dál bez nejmenší úhony na plechách. Zato ale krkolomné brzdné a řadicí manévry si samozřejmě vyžádaly své první oběti. Na dvojce Gábina přišla o dvě brzdy a dvě gumy, Hanka pak přesně o polovinu. Závodní pole se začalo po výjezdech ze zákrutů postupně natahovat a trhat a kupříkladu zatímco Kuba, Fero a Perláč hledali ještě cestu prvními serpentinami, Matěj v ďábelském tempu prosvištěl už trojkou a upaloval k oblouku číslo čtyři. Tam se mělo ledacos rozhodnout. Barevný roj závodních vozů se tady v polovině trati znovu seštosoval nadoraz ovšem někteří jezdci se dotáhli na špic jen za cenu velice riskantní jízdy. Daň za to zaplatil Perláč, který vzápětí musel v zatáčce brzdit a řadit tak vehementně, že spálil všechny gumy, brzdy i půlku motoru a stejně ještě dostal smyk, ten ho zbavil všech nadějí na úspěch.
Situace na začátku druhé poloviny závodu vypadala následovně. Gábi, Míra, Matěj, Sylva, Martin, Klára, Perláč, Mamut, Fero, Hanka, Kuba. Všichni sražení v jedné rovince a zatáčce. Dál se tedy bojovalo doslova kolo na kolo. Štěstěna při hodech kostkami pořadím i nadále míchala sem tam, přesto se ale začaly pomalu rýsovat šance jednotlivých jezdců. V předu se drželi Míra a Matěj, kolem nich kroužily tři formule s ženskými posádkami. Naděje na vavříny si udržoval i Martin, ostatní ale už pomalu začínali tušit, že to dnes na stupně vítězů nevypadá. Samozřejmě mnohé mohli ještě změnit neustále se opakující vzájemné srážky, jenže pro tentokrát osudné jedničky prostě nepadaly. A vše se nakonec rozhodlo na trati. Drama vyvrcholilo až v poslední zatáčce a na cílové rovině. Výhodu samozřejmě měli ti, kteří ušetřili nějakou tu pneumatiku či brzdu a mohli si dovolit riskovat. Každé políčko před posledními hody hrálo tentokrát roli a tak se na cílové pásce bojovalo opravdu až do posledního hodu.

A konečný výsledek?

1. Klára - 11 b
2. Míra - 10 b
3. Matěj - 9 b
4. Gábi - 8b
5. Martin - 7b
6. Mamut - 6b
7. Sylva - 5b
8. Hanka - 4b
9. Kuba - 3b
10. Fero - 2b
11. Perláč - 1b


| Autor: Perláč | Vydáno dne 04. 11. 2008 | 1191 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server