Přijďte si i vy zahrát s námi!
Každý čtvrtek od 18 do 22hod.
Pro děti klub již od 15hod.


D klub Doubravka, Zábělská 54b, Plzeň

--> Mapa <--

Formule 1

Velká Cena MONACO - klubová liga č.8

Klubová liga F1 míří nezadržitelně do finiše. Předposlední letošní závod na dráze náročného okruhu v monackém knížectví se ani tentokrát neobešel bez dramatických okamžiků! Poprvé v sezoně se mezi jezdce kteří se nedostali za cílovou pásku zařadil i dosavadní vedoucí závodník šampionátu Míra, podobně dopadl druhý v průběžném pořadí Perláč čehož bezezbytku využili Kuba s Hankou. Ziskem dalších bodů se posunuli na druhé, resp.třetí místo. O titulu Šampióna se tedy rozhodne až v příštím, posledním prosincovém finále!

K velké potěše organizátorů byl, tak jako posledně, o účast v závodu velký zájem a podruhé za sebou se nás posadilo ke stolu hned jedenáct. Fero si musel znovu narychlo vlastnoručně vyrobit palubní desku a na trať vyrazil s několikráte osvědčeným prasátkem. Pozice na startovní čáře byla následující . Sylva, Klára, Hanka, Mamut, Kuba, Martin, Gábi, Matěj, Míra, Fero, Perláč.
Minule zaznělo z kuloárů nesmělé bědování, že při jedenácti startujících vozech a handicapu posledního vůči prvnímu +19 nemají ti vzadu šanci vyhrát. Se zájmem jsme vyhlíželi, jak to bude tentokrát.
10, 9, 8, ….3, 2, 1, ..start!
Motory zaburácely a celý peloton vyrazil vpřed! Tedy skoro celý. Matěj s Ferem nenastartovali a museli si to zopáknout, zatím co formule na čele už vletěly do první zatáčky. PRÁSK! Klára s Hankou se sráží, z pomačkaných plechů odletují ohnivé jiskry a obě si odepisují první poškozené plechy.
I piloti ostatních vozů zuřivě točí volanty, brzdí, obratně manévrují serpentinou a hrnou se kupředu.
Během chvilky jsou v zatáčce číslo 3. Vede Klára následovaná Kubou, z třetího místa je atakuje Gábina a pak Sylva. Následné srážky se obejdou tentokrát bez újmy. Vzápětí se přiřítí druhá skupina : Hanka, Míra, Mamut, Perláč, Martin a nakonec s odstupem duo Matěj a Fero. Martin muchlá karoserii při nárazu do Perláče, ostatní prosviští šikanou bez úrazu.
Na čtyřce jde do vedení Gábina.
Za zády má Kláru s Kubou, pak zbytek pelotonu v němž se pořadí přelévá sem tam. Zprvu to nevypadá u nikoho na vážnější problémy, ale jen do chvíle než se před zákrutem objeví Matěj. Jeho monopost se řítí vpřed jako utržený vagón, katastrofa je očividně neodvratná! Marné jsou snahy a pokusy formuli jakkoli zabrzdit, všechny pneumatiky se trhají na cimprcampr a pro Matěje dnešní závod končí…
Zbylí jezdci však nemají čas ohlížet se do zpětných zrcátek. Před nimi je zrádný zákrut č.5 se třemi povinnými zastávkami! A do útoku přechází Kuba! Riskantním manévrem při odpisu dvou pneumatik se dostává na čelo a nasazuje k trháku. Za ním jdou tělo na tělo naštosovaní ostatní v pořadí Gabča, Klára, Sylva, Perláč, Míra, Martin, Mamut Fero a Hanka. Začíná jít do tuhého….!
6.zákrut – Mamut už dál nehodlá čekat, rozhodne se přejít do útoku. Následný ostrý průjezd serpentinou technicky nezvládá, jeho vůz jde do smyku, přesto se udrží na trati. Ztrácí však rychlost a pozici.
7. zákrut – Perláč je dalším z jezdců, který podlehne strhující atmosféře divoké honičky. Ve snaze získat co nejlepší pozici pro poslední třetinu závodu vsadí vše na risk, vrhá se do zatáčky vabank a hned vzápětí svého činu lituje. Vůz nezvladatelně prosviští serpentinou a s pneumatikami roztrhanými na padrť končí svou pouť daleko, daleko od cílového praporku….
Přichází horké chvíle pro Míru. Tomu se sice sedmičku ještě podařilo zvládnout, ale osmička už je i pro něj osudná. Akcelerace přílišného zrychlení jeho formuli doslova nadzvedává a mrští s ní až do ochranných bariér zákrutu číslo devět! A tak i dosavadní lídr ligy si tentokrát balí fidlátka a končí……
Zato pro ostatní urputný boj o stupně vítězů vrcholí. Kuba si počíná chladnokrevně, devítku i desítku zdolává před ostatními s mírným, ale dostatečným náskokem a bezpečně si jede pro vavřín vítěze. O druhou pozici zápolí Gabča se Sylvou. Hned za nimi číhá na svou šanci Klára.
Když se Kuba jako první dostává za cílovou pásku Klára útočí! Podjíždí své soupeřky v poslední zatáčce a do cíle se dostává o chloupek dřív než třetí Sylva a čtvrtá Gábina.
Drama však ještě nekončí. Zatímco Hanka obsazuje páté místo, Mamut se rozhodne zlikvidovat Fera za pomoci neustálých zákeřných ataků a bouraček. Jak už ale praví staré přísloví:!“Kdo jinému jámu jámu, sám do ní sám.“ Distancové jedničky padají na kostce jen Mamutovi a ten skončí těsně před cílem s nepojízdným trakařem, zatímco vysmátý Fero zdraví jásající tribuny na šestém místě těsně před sedmým Martinem….
O vítězi celého šampionátu tedy jak, už bylo nadepsáno v úvodníku, rozhodne stejně jako v letošním reálu Velká cena Brazílie, která startuje 11. 12. 2008. Máme se na co těšit.


| Autor: Perláč | Vydáno dne 22. 11. 2008 | 1451 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server