Přijďte si i vy zahrát s námi!
Každý čtvrtek od 18 do 22hod.
Pro děti klub již od 15hod.


D klub Doubravka, Zábělská 54b, Plzeň

--> Mapa <--

Formule 1

GP Brazilie - Sao Paulo

A je to za námi! Poslední Velká cena klubové ligy odstartovala v prosinci po vzoru tradice na okruhu Interlagos. Na zisk titulu klubového šampióna ročníku 2008 měla šanci dosáhnout rovná čtveřice závodníků. Boj o jedno ze tří celkových prvních míst byl otevřen dokonce hned pro šestici startujících. Tedy finále jak se patří….

Pohled na pole závodníků usedajících ke stolu při startu závěrečného brazilského okruhu byl tradiční. Samé známé tváře. Míra, Hanka, Kuba, Matěj, Sylva, Klára s Martinem, Perláč s Gábinou, Fero. Chyběl pouze Mamut, náhradu za něj jsme však získali v cuku letu. Volantu jedenácté formule se chopil klubový nováček Dan. Nevedl si špatně, ovšem dnešní závod, ten měl v rukách někdo docela jiný. Naprostým suverénem se tentokrát stal Matěj!
Po startu sice na čele pelotonu malou chvíli bojoval s trojicí Dan, Míra a Perláč, ale už při vjezdu do druhé serpentiny nasadil k tak drtivému trháku, že od té chvíle ostatní jezdci už jen z povzdálí sledovali brzdová světla jeho stále ses vzdalující formule. A mnohdy ani to ne. Sami měli totiž plné ruce práce se záludnostmi tratě. V první zatáčce se tvrdě srazili Kuba, Martin a Fero, se štěstím však vyvázli z karambolu bez úhony. Stejně tak chvilku po nich i Klára se Sylvou.
Na dvojce už bylo ouvej.
Nejdřív svou rychlost při vjezdu do zákrutu neodhadl Martin, při následném zuřivém brzdícím manévru spálil na svém stroji v jediném okamžiku tři brzdy a dvě pneumatiky! Ještě hůř ale dopadl Perláč. Závodní dráhu před ním zablokovali Dan, Míra a Fero, Perláčovo autíčko se tudíž nemělo kudy protáhnout a v plné rychlosti nabouralo do formulí před sebou. A to znamená nejen kick, ale i konec všech nadějí na titul.
Když se zbytek závodního pole následně kolem hořících trosek modrého vraku opatrně prosmýknul, bitva o medaile pokračovala. Matěj neohroženě na čele, za ním si to v urputné a napínavé přetahované o pozice rozdávali Klára, Míra, Martin, Fero a Hanka, s odstupem pak Dan, Gábi, Sylva a Kuba. A s každým dalším hodem a ujetým políčkem se víc a víc začalo rýsovat jméno budoucího šampióna.
V páté zatáčce se zase bouralo! Hanka s Danem a Martinem do sebe sice narazili s ohlušujícím rachotem, z jejich formulí sršely ohnivé jiskry, karambol ale přečkali bez úhony. Zato Fero svádějící vpředu souboj o špici s Mírou a Klárou musel polknout hořkou příchuť zklamání. Za šestou zatáčkou dostal smyk a následné hodiny, což byla konečná pro jeho další šance v boji o medaile. Naopak Kuba, dosud beznadějně poslední chytil najednou druhý dech, začal zrychlovat a dotahovat se na ostatní. Jen jestli už ale nebude pozdě??
Do cílové roviny se totiž právě v tu chvíli vřítil Matěj, za jásotu tribun minul cílový praporek a zvítězil. Chvíli po něm s klidem a rozvahou šampióna přifrčel na druhém místě Míra. O třetí flek se ale svedla velká bitva. Klára, možná nejtechničtější jezdec šampionátu, předvedla učebnicové manévry, vyšachovala v zatáčce Dana a pak si již počtvrté za sebou dojela pro místo na stupni vítězů. Dan musel v cílové rovině přeřadit což bývá jak známo osudné. A i tentokrát toho zkušeně využila Hanka a posunula se v cíli před něj. Skončila čtvrtá, Dan pátý. Bitva vrcholila! Do poslední zatáčky najížděli vozy v pořadí Fero, Martin, Sylva, Gábina a za nimi ještě Kuba a jeho ,,štěstěna". Třičtvrtě závodu ho nechávala na holičkách, teď však seděla v kokpitu vedle něj. Kuba hází a …..a ……no jasně, zas mu to vyšlo! Předjel všechny a v cestě k cíly už ho nic nezastavilo. Dojel šestý, za ním pak Sylva, Martin, Fero a nakonec Gábina.
Skvělý závod!!!!
Tím tedy skončila poslední devátá Velká cena 2008 a s ní také druhý ročník Klubové ligy F1.

Výsledková GP Interlagos:
1. Matěj - 11b
2. Míra -10b
3. Klára - 9b
4. Hanka - 8b
5. Dan - 7b
6. Kuba - 6b
7. Sylva - 5b10. Gábina - 2b

Za bouřlivých ovací, bouchání šampaňského a v záblescích fotoaparátů proběhlo následně slavnostní vyhlášení letošních vítězů!!

1. Míra 2. Kuba 3. Hanka 4. Klára
| Autor: Perláč | Vydáno dne 13. 01. 2009 | 1135 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server