Přijďte si i vy zahrát s námi!
Každý čtvrtek od 18 do 22hod.
Pro děti klub již od 15hod.


D klub Doubravka, Zábělská 54b, Plzeň

--> Mapa <--

Turnaje

BANG! 2009 - premiérový turnaj nově vznikajícího projektu Plzeňská liga.

Pocty hostit úplně první z řady volně na sebe navazujících veřejných soutěžních klání, jež má letos v plánu uspořádat naše Bedna, se ze zcela pochopitelných důvodů dostalo prostorám naší základny – doubraveckému D - klubu. V sobotu 17. ledna v 9 hodin ráno se ve velkém sále kulturního střediska sešly čtyři desítky vyznavačů karetní hry Bang! Akci jsme se rozhodli pojmout stylově, vchod do herny zdobily kulisy napodobující dobový Saloon, zněly tóny honky tonky piana a hlášky a písničky z nesmrtelně proslaveného filmu Limonádový Joe. Na každém kroku bylo možné potkat pistolníky či pistolnice elegantně oháknuté ve stylu ala The Western s kolty zavěšenými proklatě nízko. Šestatřicet soutěžících karbaníků se dostavilo včas, tudíž nic nebránilo tomu, aby po krátkém uvítání a shrnutí turnajových pravidel zazněl startovní výstřel.

Souboje probíhaly souběžně na šesti hracích stolech tak, že postava Šerifa byla předem určená (každý hráč ji hrál během turnaje jen jednou) a ostatní role Pomocníka, Odpadlíka a trojice Banditů se volily náhodným losem. Dopoledne proběhla tři soutěžní klání, další tři pak po obědě. Bodový zisk za vítězství té či oné postavy, předem určený, se sčítal a kolo po kole se objevoval průběžně na výsledkové tabuli. Každý se tak kdykoli mohl mrknutím oka přesvědčit, jak si na tom stojí on sám, případně jak zdatní jsou jeho protivníci. Ačkoli atmosféra byla pohodová a přátelská, duely a přestřelky byly tvrdé a nesmlouvavé. Není divu. Firma Albi, hlavní sponzor turnaje, neskromně věnovala do soutěže hodnotné výherní ceny o které opravdu stálo zato tvrdě bojovat. Nejednou tak bylo možno během celé soboty vidět na tvářích hráčů profesionálně soustředěné napětí, nervózní vyčkávání, hlubokou úlevu, rozčarované zklamání či neskrývané nadšení. Byl to boj!!
Nejvíce důvodů k radosti nakonec měla Eva Kratochvílová z Plzně. K prvenství jí dopomohly dvě partie v roli Odpadlíka, v nichž dokázala zvítězit, což se v turnaji nepovedlo nikomu dalšímu. Druhý Martin Voříšek sice nepoznal ani v jednom klání přemožitele, jeho bodový zisk však tentokrát stačil pouze na stříbro. Třetí cenu získal Ivan Martiška , čtvrtou Radek ,,Perláč“. Cenu pro nejmladšího pistolníka si odnesl Mikuláš Hankovec a volně losovanou cenu útěchy štěstěna přihrála Nikole Perlovské.
Spokojeni však nakonec byli asi všichni. Komu protentokrát zvlhl střelný prach na toho zbyla alespoň sladká lízátka. Společné loučení bylo plné úsměvů a přání, brzy si podobnou akci znovu zopakovat.
I pořadatelé z Bedny si mohli na závěr spokojeně odechnout. Plzeňská liga snad vykročila kupředu tou správnou nohou…
Související články:
Turnaj BANG! (Plzeňská liga 2010) (30.01.2010)
| Autor: Pelly | Vydáno dne 22. 01. 2009 | 3624 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server