Přijďte si i vy zahrát s námi!
Každý čtvrtek od 18 do 22hod.
Pro děti klub již od 15hod.


D klub Doubravka, Zábělská 54b, Plzeň

--> Mapa <--

Formule 1

Klubová liga Formula Dé 2009

Vítejte u startu nové série článků s nádechem vůně benzínu, spálených pneumatik, vavřínových věnců a perlivého šampaňského. Vítejte na startovní čáře třetího ročníku klubových závodů F1.
Při loňském závěrečném vyhlašování vítězů klubové ligy projevili všichni zúčastnění zájem pokračovat v šampionátu i letos, mám tudíž tu čest mávnout startovním praporkem a jdeme na to!!


Lednovou premiéru přivítal soutěžní okruh Estoril v Portugalsku. Tváře jezdců míhajících se ve startovních boxech při zahajovacím závodu sezony byly všem dobře známé. V bílých vozech duo Gábina, Mamut, v zelených Míra s Hankou, v rudých monopostech Matěj se Sylvou, a v modrých Kuba s Perláčem. Na všechny čekala tentokrát trať s osmi nebezpečnými zákruty a dlouhatananánskou cílovou rovinou, ale krom toho také nová pravidla pro používání různých druhů pneumatik. Vlastnosti měkkého, normálního nebo mokrého obutí budou hrát od nynějška v průběhu jízdy mnohem větší roli. Tahle novinka nadělala v taktice některých stájí během závodu napoprvé trochu zmatku, uvidíme zda se osvědčí a přinese plánované zpestření. A pozor, na žádost jezdců se pro letošek znovu vracíme také k soutěži týmů, tzn. že kromě sólo výsledků se letos udělí ceny i pro nejlepší dvojice.
Start! Celé startovní pole se pohnulo kupředu. Celé až na Kubu! Jeho vůz na první pozici sebou jen nervózně škubl a zhasl mu motor. Nepovedený startovní manévr rozhodil ostatní jezdce natolik, že hned při vjezdu do úvodního zákrutu došlo k ohromné strkanici a hromadnému karambolu. Tři auta utrpěla poškození – Gábina, Matěj a Kuba museli ze svých závodních lístků odškrtnou postih za první poškozené plechy. To nám to pěkně začalo.
Ve druhé serpentině s mohla celá situace opakovat. Jenže Míra, který měl možnost ostatním jezdcům za sebou ucpat jediný volný průjezd zatáčkou a donutit je ke krkolomným manévrům, ztratil nervy, uhnul stranou a tudíž se předpokládané drama nekonalo.
Celý peloton se dál vlnil jako barevný had a pořadí se hod od hodu měnilo. Chvíli vedla Sylva, pak Mamut, Míra a chvíli zas Perláč. Ostatní se také snažili prodrat na špici, riskovali, ovšem ne každému se to vyplatilo. Zatáčka číslo čtyři se stala osudnou pro Gábinu. S plynovým pedálem až u podlahy se vřítila do ohbí zákrutu, aby vzápětí zděšeně zjistila, že trať před ní je naprosto ucpaná a není cesta kudy kam. Veškeré pokusy ubrzdit formuli byli marné. Gabča to v plné rychlosti navalila zezadu do aut svých soupeřů a její závodní stroj se rozletěl napadrť. Ještě štěstí, že má dva funkční airbagy!
Byla to taková pecka, že Mamut s Kubou na chvíli sundali nohu s plynu a ostatní jim mezi tím vzali roha.
Do čela šel před Míru a Sylvu Perláč, z prostředku pole pak útočili na dobrou pozici Hanka s Matějem.
Pak přišly poslední dvě zatáčky. Pořadí na čele se neměnilo, jenom Kuba završil svou dnešní dávku smůly smykem, což pro něj definitivně znamenalo konec nadějím na dobré umístění. Zato souboj o stupně vítězů byl dramatický. Perláč sice vedl, ovšem druhý Míra na měkkých mišelinkách mohl hod od hodu zrychlovat. Všechno rozhodla až poslední kostka a Perláčova vítězná třicítka. Tu už v cíli nedokázali přebít ani Mírovi zrychlovací gumy, tudíž se musel spokojit s druhým místem. Zato Matěj využil výhodu pneumatik v závěru sto procentně. Na cílové rovince předjel díky klouzání všechny ostatní soupeře a vyfoukl jim třetí místo doslova před nosem. Čtvrtá se přiřítila Hanka a v těsném závěru za ní Sylva, pak už zbyla místa jen pro dva opozdilce. Šestý dojel Mamut a poslední se přicoural Kuba. Tomu to sice dnes nějak nejelo, zato stačil během závodu vystřídat asi osm karosérií včetně prasátka. Kdo ví, že by to bylo tím?


Výsledková listina GP Portugalsko

1. - Perláč
2. - Míra
3. - Matěj
4. - Hanka
5. - Sylva
6. - Mamut
7. - Kuba


| Autor: Perláč | Vydáno dne 16. 02. 2009 | 1063 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server