Přijďte si i vy zahrát s námi!
Každý čtvrtek od 18 do 22hod.
Pro děti klub již od 15hod.


D klub Doubravka, Zábělská 54b, Plzeň

--> Mapa <--

Karetní hry

Královské rošády

Jak ukořistit nejvyšší podíl bohatství a vystoupat až na vrchol moci v království, hemžícím se intrikáři toho nejhrubšího zrna? Využij služeb a schopností kohokoliv, kdo ti padne do spárů! Beze studu zapoj do svých temných plánů nuzáky, městskou chátru, kupce, alchymisty, statkáře, dvořany, ba i členy královské rodiny. Nic se v tomhle boji o moc nevyplatí víc, než přetvářka, mazaná faleš a drobné úskoky, kterými zhatíš plány svých soků a otočíš kolem osudu ve svůj prospěch.


Královské rošády jsou další z vydařených karetních her. Herní systém je na první pohled zcela prostý. Každý z hráčů obdrží jeden vlastní balíček vlivových karet rozdílných barev, s kterými bude partii hrát. Další hromádka je společná, to jsou bodovací karty o které se bojuje.
Na začátku každého ze šesti hracích kol se na stůl vyloží náhodně zamíchané bodovací karty, vždy tolik, kolik je ve hře hráčů. Na kartách jsou vyobrazeny různé předměty – mince, kukuřice, bardova loutna, kardinálův čepec, alchymistická baňka či šermířské kordy, označené čísly v rozmezí od 1 do 5.
Číslo udává cenu karty, respektive počet vlivových karet, které je nutné vyložit do sloupců pod předměty, aby mohlo dojít k uzavření a vyhodnocení každého jednotlivého kola.
Přesně tak.
Jakmile některý z hráčů vložením své vlivové karty naplní tuhle podmínku, kolo končí. Hráči vyhodnotí sílu karet své barvy a kdo má v tom kterém sloupci převahu, získá příslušný předmět. Po šestém kole přichází na řadu závěrečný sčot. Hráč, jež ukořistil v součtu nejvyšší bohatství se pochopitelně stává vítězem. Až potud by se mohla hra zdát takřka prostinká, jenže…
Důvtip Královských rošád spočívá ve vlastnostech vlivových karet. Jsou na nich vyobrazeny opravdu všemožné postavy z pohádkových a romantických dobrodružství, každý z hráčů jich má v balíčku pětadvacet a každá z karet je jiná. Síla karty je jednak označena číselnou hodnotou, ovšem jsou tu navíc schopnosti jednotlivých postav! A těch je požehnaně!
Některý efekt se projeví okamžitě, některý až v součtu vyhodnocení celého sloupce.
Karty mění hodnotu součtu součtů podle mnoha různých kritérií. Odstraňují například jiné karty ze hry, posilují vlastní schopnosti, dovolí vkládat do hry tajné karty, blokují další hru nebo třeba ruší své efekty navzájem. Hra je o to napínavější, že hráč vkládá své vlivové karty do sloupců tajně, lícem dolů a karta se aktivuje až ve chvíli, kdy je pod ní přiložena další. Můžete tedy kout pikle a chystat zradu na následujícího protihráče, nikdy však dopředu nevíte, co si na vás přichystal ten, před vámi.
Hráč navíc drží v ruce vždy jen tři své listy, další si dolízne vždy až po odehrání, takže musí hbitě reagovat na herní situace, které se neustále, v jednom kuse mění. Je to hra která má rychlý spád, nepotřebujete pevně daný herní prostor ( lze odehrát třeba i ve vlaku či stanu ), není třeba dlouhých příprav ( cca 2 minutky ), pravidla jsou zcela jasně a rychle pochopitelná ( i pro menší hráče ), nedochází ve hře ke sporům (nejasnosti či sporné situace řeší pravidla zcela jasně). Kdo má rád napínavou akční smrť, blafování a hry plné zvratů, ten si Rošády rozhodně užije dosytnosti.


| Autor: Perláč | Vydáno dne 08. 03. 2009 | 1512 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server