Přijďte si i vy zahrát s námi!
Každý čtvrtek od 18 do 22hod.
Pro děti klub již od 15hod.


D klub Doubravka, Zábělská 54b, Plzeň

--> Mapa <--

Formule 1

GP ITALIA - závody Formula Dé 09 - únor

Startovní rošt únorové Velké ceny byl zaplněn do posledního místa. Pod hlavní tribunou závodní dráhy v Monze zazářily v jasném slunci kapoty deseti závodních vozů. Zpředu, od startovních světel, byli jezdci seřazeni v pořadí: Fero, Dan, Míra, Matěj, Hanka, Mamut, Sylva, Kuba, Perláč, Gábina. Klubová liga F1 právě startovala svůj druhý podnik ročníku 2009.

Tentokrát se z asfaltu odpíchly všechny formule najednou a bez zaváhání vyrazily k první zatáčce. Tvoří jí mírné esíčko se dvěma povinnými zastávkami, to, že zde dojde k velké tlačenici, bylo dopředu jasné všem. Míra byl jediný, komu se podařilo poodjet, ostatní se ale podle předpokladů srazili do ohromného chumlu!
Nad tratí se v pravidelných intervalech ozývalo třeskuté bum, bum, bum, jak další a další auta narážela do těch před sebou.
Černá kostka hodů na karamboly byla v neustále v permanenci, nešťastníkem, který se tentokrát stal její objetí, byl Dan! Hned na úvod byl nucen odepsat dvě políčka poškození karosérie a tak mu z formule už příliš moc nezbylo.
Jenže na nějaké velké úvahy o tom, jak to asi všechno dnes dopadne, bylo zatím příliš brzy. Závodníky čekala na cestě k cíli ještě dlouhá štreka.
Na čele se usadil Míra, za něj se ze zadních pozic prodral Kuba a také Gábina, která efektně využila manévru ,,vzdušného pytle“ a z posledního fleku se rázem dostala na třetí. Ostatním nezbylo, než na svou příležitost trpělivě čekat. Italské závodiště totiž pro další dlouhé minuty nepřichystalo pro jezdce žádné drama ani překvapení. Chvilku se dokonce zdálo, že střední část téhle trati ukolébala všechny k zimnímu spánku. Jeden za druhým dál klouzali závodníci po okruhu bez velkého vzruchu a beze změn v průběžném pořadí.
Nakonec se k útoku odhodlal Perláč. Riskantní manévr ho sice na chvíli vynesl ze samotného chvostu pelotonu až na pátou pozici, odskákaly to však brzdy i pneumatiky. Jeho monopost nakreslil na trati černé spálené klikyháky a hrozilo, že se každou chvíli dostane do smyku.
Na pohyb a zvýšenou aktivitu závodního pole zareagovali vzápětí i jezdci na špici. V páté, předposlední zatáčce, dosud vedoucí Míra jen překvapeně sledoval ve zpětných zrcátkách manévry pronásledovatelů.
Skvěle se vedlo Matějovi a znovu také Gábině. Oba se na plný plyn a pomocí sklouznutí na měkkých gumách, dostali až na samou špici závodu. Za nimi probíhalo další drama.
Danova snaha vyhnout se s ohledem na poškození svého vozu všem případným kolizím, byla marná. V jediné chvíli byla náhle z obou stran atakován dojíždějícími formulemi Fera a Perláče a další bouračku už jeho autíčko nevydrželo. Rozpadlo se na ,,cimprcampr“. Chudák Dan musel zamířit do depa pěšky. Pozornost diváků se ale hned v zápětí stočila směrem k cílové pásce! Tam právě vrcholil nervy drásající finiš. Míra těsně vedl a k zisku palmy vítězství mu scházelo pouhých patnáct políček! Všichni s napětím sledovali jeho poslední hod?..... 13!! Ouuuuuuhaa…
Těsně před šachovnicových praporkem se tak kolem něj protlačil o špičku čumáku Matěj a obral ho o vítězství!
Na Míru zbylo stříbro a na stupně vítězů je doprovodila z třetího místa Gábina. Další autíčka dosvištěla do cíle vzápětí v pořadí Kuba, Mamut, Fero, Hanka, Perláč a Sylva.Výsledky GP Monza :
1. - Matěj
2. - Míra
3. - Gábina
4. - Kuba
5. - Mamut
6. - Fero
7. - Hanka
8. - Perláč
9. - Sylva| Autor: Perláč | Vydáno dne 18. 03. 2009 | 1086 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server