Přijďte si i vy zahrát s námi!
Každý čtvrtek od 18 do 22hod.
Pro děti klub již od 15hod.


D klub Doubravka, Zábělská 54b, Plzeň

--> Mapa <--

Formule 1

Březen, březen…….. trochu se svezem!

Třetí závod letošního klubového šampionátu F1 odstartoval 19. 3. na Josefa, ale i když se na startu seřadilo rekordních dvanáct jezdců, Pepa mezi nimi nebyl ani jediný. Takže žádná protekce pro oslavence se na trati při předjíždění nebo v zatáčkách nekonala. Kdepak. Zase to byl napínavý boj o každý flek od startu až do cíle. Tentokrát jsme s klubovou ligou formulí zavítali do země větrných mlýnů a pestrobarevných tulipánů, na holandský závodní okruh

Zandvoort.Los počasí přivál nad závodiště těžké černé mraky a prudký déšť. A tak se ještě před startem mocně taktizovalo s volbou pneumatik.
Ti, co zvolili mokré gumy mohli počítat v zatáčkách s mírným podklouzáváním (+1), auta odvážlivců, která vyrazila na trať na normálních gumách plavala v zákrutách mnohem nebezpečněji (+3). Teoreticky tak mohl sice jezdec získat až čtrnáct polí k dobru, jenže to by musel jet neustále v ideální stopě a dráhu by mu nesmělo blokovat dalších jedenáct soupeřů. Takhle to byla sázka do loterie…
Velké pozdvižení nastalo po startu hned v zákrutách číslo jedna a dva. Startovní pole jezdců se rozšířilo s nástupem nováčka Petra a dvojice Martin a Klára ( ti nám první dva závody chyběli…) na úctyhodný dvanáctičlenný peloton a vtěsnat svůj vůz správně vypočítaným manévrem na volné políčko uvnitř serpentiny, to byl tentokrát opravdu kumšt. Navíc s těmi již zmiňovanými povinnými dešťovými skluzy. První zákruta byla ještě dost dlouhá a prostorná, tudíž sjízdná pro všechny, ale druhá přichystala dosud nevídanou podívanou. V jediné chvíli se za vedoucím Matějem seřadili v zákrutu kolo na kolo Klára, Mamut, Míra, Kuba, Petr a Gábina, tak těsně a přesně, že obsadili úplně všechna na trati vyznačená políčka. Tohle se ještě za tři ročníky klubových závodů nikdy nepovedlo.
Těm, co skejsli vzadu za nimi nezbylo nic jiného než před zatáčkou ubrat plyn a přibrzdit, protože cesta vpřed prostě neexistovala. Peloton se tak v podstatě v úvodu rozdělil na tři, respektive čtyři skupiny, jejichž šance se daly celkem slušně odhadnout. Vpředu s luxusním náskokem mířil za palmou vítězství Matěj a na záda se mu dívala trojice Mamut, Míra, Kuba, kterou snad mohl na stupních vítězů ještě doplnit nebo nahradit někdo z komanda dalších pronásledovatelů jimiž byli Gabča, Klára, Martin, Fero a Petr.
Pro jezdce poslední skupiny Perláče, Hanku a Sylvu byla naděje na věnce vítězů prakticky nulová.
Bojovalo se však o klubové body, urputně na všech místech trati. Nejvíc rušno bylo v houfu kolem Jakuba.
Ve čtvrté zatáčce se jezdci dostali znovu do klinče. Srážka tentokrát poškodila šasí formulí řízených Mamutem a Kubou. A tomu začalo být od té chvíle ouvej. Byla to již jeho druhá penalizace a každý další karambol mohl znamenat definitivní šlus. Jenže takhle to prostě na trati chodí, kdo se bojí nesmí do lesa. Takže nohu na plyn a kupředu!! Rozuzlení zápletky závodu tak nakonec přinesla až poslední zatáčka a cílová rovinka. Jako první jí zdolal dnes suverénní Matěj. Nikým neohrožen vplul do cíle a dál už jen v klidu sledoval dojezd ostatních. Za ním se z posledního zákrutu vyřítil Kuba, hned po něm ještě o něco rychlejší Míra a trojici bojující o zbývající místa na bedně doplňovala Klára. Souboj v cílové rovince dopadl nejlépe pro Míru! Pod šachovnicový praporek dorazil jako druhý, zatímco za jeho zády došlo k další kolizi. Na kostce trestných hodů padla osudová jednička a to znamenalo krutý ortel pro Kubu. Se závodem se musel rozloučit přímo pod hlavní tribunou, zatímco Klára se štěstím potvrdila svou dosavadní bilanci – co start, to stupně vítězů….. A drama pokračovalo.
Za ohlušujícího burácení motorů se do cíle přiřítili další jezdci. Nováček závodu Petr s radostně zdviženou pravicí prosvištěl cílem jako čtvrtý, marně pronásledován v těsném závěsu Mamutem a Ferem. O další flek se také strhla bitka mezi Martinem a Gábinou, oba dva však předstihl překvapivě zdrcujícím finišem Perláč. A Gabča ta se propadla ještě o jeden flek, když nedokázala odrazit ani závěrečný nástup Hanky.
Největší kliďas tak byla tentokrát Sylva, smířena s osudem nevzrušeně dokroužila k cíli na čestné jedenácté pozici a zakončila tak dnešní Velkou cenu.

Výsledky GP Zandvoort - Holandsko :
1. - Matěj
2. - Míra
3. - Klára
4. - Petr
5. - Mamut
6. - Fero
7. - Perláč
8. - Martin
9. - Hanka
10. - Gábina
11. - Sylva| Autor: Perláč | Vydáno dne 25. 04. 2009 | 1195 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server