Přijďte si i vy zahrát s námi!
Každý čtvrtek od 18 do 22hod.
Pro děti klub již od 15hod.


D klub Doubravka, Zábělská 54b, Plzeň

--> Mapa <--

Formule 1

VELKÁ CENA ŠPANĚLSKA – BARCELONA

Závody klubových formulí už nám přinesly nejedno velké drama. Tentokrát ale nadzdvihl diváky ze sedaček už samotný start GP. Jezdci vtrhli na dráhu s divokostí býků španělské koridy a třeskot zbouraných plechů karoserií zněl nad závodištěm jako zvuk ocelových kastanět…!

3, 2, 1….START!!
Barevná šňůra soutěžních závoďáků se zavlnila, zatřásla a vyrazila kupředu. Jenže ze špice startující Gábiny bílý vůz jen naprázdno protočil kola na rozpáleném asfaltu a než se vůbec pohnul kupředu, napálila to do něj s plnou parádou Sylva! Prásk, prásk!!! Kolem čerstvě poškozených vozů se prosmýknul Fero následován Kubou a o to samé se vzápětí pokusil i Míra. Ouha! V té chvíli do něj z boku naráží Matěj a i tahle bouračka končí pořádně pomačkanými plechy. Diváci na hlavní tribuně vzrušením vstávají a s napětím pozorují manévry dalších jezdců. Dan strhává svůj stroj k okraji dráhy, aby se vyhnul kolizi, jenže ze zadu na něj najíždí Petr a křach! Znovu se zajiskří a vzduchem létají plechy z dalších formulí. Do tohohle zmatku se chystají vyrazit ještě poslední tři vozy z chvostu startovního roštu. Jakpak si asi teď poradí jejich piloti?
Dilema se vyřeší samo. Mamutovi s Perláčem nevyjde start, ze svých míst se odlepí až na druhý pokus a ta chvilka stačí Hance a pak i ostatním vpředu, aby se dali do pohybu a konečně se rozjeli. Pozornost všech se znovu přenese na čelo závodu. Tam pokračuje napínavé drama.
Fero, v té chvíle ještě vedoucí jezdec, přepálí nájezd hned do první zatáčky a chtě nechtě musí podřazovat za cenu ztráty paliva a rychlosti. Toho okamžitě využívá Sylva, obětuje brzdu a dvě pneumatiky a dravě jde do vedení. Hned za ní Matěj. Pak Gábina a Petr, kteří se znovu při boji o pozice střetávají kolo na kolo. Další rána, další karambol a znovu odpis poškozených karosérií, což je ovšem oba přibližuje až na hranici průšvihu, neboť je to už jejich druhý, poslední povolený distanc.
Šňůra závodních strojů se pomalu začíná natahovat a trhat.
Na rovině za druhou serpentinou Sylva trochu ztratí tempo a čelo závodu definitivně ovládne trio nejsilnějších – Matěj, Gábina a Petr. Chvíli vede ten, chvíli zas onen. Všichni jedou na hraně rizika a nedarují si ani políčko zadarmo. Má to však svá známá úskalí, stačí jen jedna drobná chybička, kapánek smůly a je vykydáno.
Za čtvrtým obloukem se o tom na vlastní kůži přesvědčí Matěj. Vysoká rychlost katapultuje jeho formuli daleko, daleko za zatáčku a v tu ránu má po závodě. První odpadlík španělského maratónu je na světě…
Problémy však mají i ostatní.
Fero nemůže znovu chytit tempo a propadá se až za skupinku Míra, Sylva, Perláč, která se teď pere o průběžné třetí místo.
Hanka jedoucí vzadu dostane už na konci třetí serpentiny prudký smyk a hodiny, než se znovu rozjede všichni ostatní zmizí v nedohlednu.
Mírovi nevyjdou při zdolávání úseku kolem pátého zákrutu vůbec hody, najednou se z boje o bronzovou medaili propadne nevídaně celým startovním polem až na předposlední pozici.
Fero završí svůj kopec smůly za šestou zatáčkou. Ač se snaží sebevíc, nedobrzdí svůj tank, vyletí ze serpentiny a má taky utrum…
Ani Petr s Gábinou bojující na špici o palmu vítězství na tom nejsou kdoví jak dobře. Oba ví, že stačí jediná neopatrná srážka a při smůle hozená jednička na kostce postihu a jsou ze hry venku. Jenže ze zadu se na ně tlačí Sylva, Perláč a teď už ke konci i stále zrychlující Kuba, nezbývá jim tedy než jet dál vabank. Bok po boku prosviští zatáčky 7,8 i 9, až se nakonec znovu octnou v prostoru před hlavní tribunou. Petr o chlup vede, svůj náskok udrží i v posledních metrech a připisuje si tak své premiérové vítězství ve Velké ceně klubové ligy F1. Když hned za ním na druhém místě zdolá cíl i Gábina, oba si svorně oddechnou, že už to mají šťastně za sebou…
Na trati však ještě pokračuje souboj plný zvratů a překvapení.
Před osmou, předposlední zatáčku, přijíždí jako třetí Sylva. K její smůle však zastaví jen těsně před vjezdem do oblouku a v tu ránu se přes ní přeženou nejen Perláč stíhaný Kubou, ale také jezdci z další skupinky - Dan a Mamut. To je překvapení!
Poslední metry jsou nejnapínavější. Perláč vyhrává souboj o bronz doslova v poslední vteřině, protože čtvrtý Kuba jako jediný v závěru závodu dokáže vytočit obrátky svého motoru až na šestý rychlostní stupeň a do cíle se vzápětí přiřítí doslova jako blesk.
Páté místo čeká na Mamuta. I on má skvělý finiš a na své pronásledovatele, šestého Dana i sedmou Sylvu, získává každým hodem náskok.
Startovní pole uzavírají vozy zelené stáje. Mechanici tentokrát namíchali opravdu mizerné palivo, protože Míra ztratil rychlost i šance už v polovině závodu a Hanka dokonce jeho první třetině.
Uvidíme jak si povedou příště…

VÝSLEDKY GP BARCELONA :

1. - Petr - 11b
2. - Gábina - 10b
3. - Perláč - 9b
4. - Kuba - 8b
5. - Mamut - 7b
6. - Dan - 6b
7. - Sylva - 5b
8. - Míra - 4b
9. - Hanka - 3b

| Autor: Perláč | Vydáno dne 11. 06. 2009 | 1200 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server