Přijďte si i vy zahrát s námi!
Každý čtvrtek od 18 do 22hod.
Pro děti klub již od 15hod.


D klub Doubravka, Zábělská 54b, Plzeň

--> Mapa <--

Formule 1

Klubová liga F 1 č. 6 – Argentina

Máme tu prázdniny a s nimi také dvouměsíční přestávku v klubovém šampionátu rychlých kol. Ještě než se však závodníci dočkali zaslouženého odpočinku, museli se v červnu, letos již po šest,é vypořádat se záludnostmi další ze závodních tratí, tentokrát argentinské Buenos Aires.

Na trati se objevilo pouze osm formulí. Z prvního místa startoval Matěj za ním pak Mamut, Gábi, Hanka, Perláč, Míra, Kuba a Petr. Závod probíhal za jasného slunečného počasí a téměř všichni mechanici obuli své vozy měkkými, zrychlovacími pneumatikami. Pouze Perláč nasadil na kola svého vozu obyčejné standardní obutí, což ovšem zřejmě nebyl nejlepší výběr. Start znovu neproběhl úplně hladce! Hned trojici vozů (Matěj, Hanka, Perláč) se nepodařilo odstartovat napoprvé, navíc na čele závodního pole došlo k tvrdé kolizi mezi Gábinou a Matějem při níž oba odepsali poškození karosérie. Další karamboly se ale nekonaly a celá šňůra vozů zdárně vyrazila kupředu. .
Nejlépe si vedli jezdci bílé stáje – Mamut s Gábinou. Krok s nimi z počátku drželi Míra a Kuba, celá čtveřice sváděla atraktivní souboje o vedení až do čtvrtého zákrutu. Tam se ale bílým podařilo nasadit k drtivému trháku a od té chvíle se stali pro ostatní nedostižní. Zatímco na špici se bojovalo o medaile, zbývající druhá polovina jezdců zápolila ve svých strojích s přízní štěstěny se střídavými úspěchy…...
Matěj odstartoval sice z pole positron, hodil tedy na startovní kostce nejvíc ze všech, to bylo ale tak to poslední, co se mu tentokrát povedlo. Od té chvíle se mu jen lepila smůla na paty. Dvakrát se zastavil těsně před vjezdem do oblouku zatáčky, políčko po políčku ztrácel a po polovině závodu se propadl definitivně na poslední místo. .
Hance, té pro změnu nevyšel úvod Velké ceny. Před třetí serpentinou se jí však podařilo na dvakrát na kostce naplno bodovat, dotáhla se zpět na vedoucí čtveřici a v tu ránu byla zase ve hře o stupně vítězů. A když se do sebe v zatáčce číslo 7 zaklesli v klinči Kuba s Mírou a z jejich formulí odlétaly pomačkané plechy, Hanka se probojovala dokonce až na třetí pozici. Vítěz minulého klání v Barceloně – Petr, nastupoval do závodu s velkými ambicemi. I přes to, že startoval až z poslední pozice. Tentokrát však jeho jízdě chyběla ta správná jiskra, nezachytil úvodní tempo nejrychlejších a hendikep se mu nepodařilo stáhnout ani v polovině trati. Dlouhý čas tak pozoroval ostatní jezdce z chvostu závodního pole a předjel pouze Matěje a Perláče, který diletantsky nezvládl průjezd první šikanou a svou chybu horko těžko doháněl. .
Když se začal takzvaně lámat chleba, vypadala situace následovně. Na čele vzorně spolupracoval tým bílých. Mamut s Gábinou projeli bezchybně s podřazením sedmou zatáčku, vyhýbajíc se vzájemným kolizím přešli přes osmý zákrut a i v těžké devítce, kde bylo nutno třikrát zastavit, si počínali rutinovaně. Oba zákrutu přejeli, museli sice odepsat spálené brzdy a gumy, ale neztratili akceleraci a bylo jasné, že už je nikdo nedožene. .
Sedmá zatáčka vynesla na třetí místo Hanku. Hned za ní se řítili Kuba s Mírou, ale na dohled za nimi se už také objevili Perláč s Petrem. S blížícím se závěrem oba totiž konečně zahřáli motory svých vozů na správnou teplotu, značně ožili, začali zrychlovat a zkracovali náskok na jezdce před sebou každým dalším hodem! Okem zkušené pozorovatele se však dalo odhadnout, že tenhle útok přišel až příliš pozdě. .
Vítězství měla v té chvíli už v kapse bílá stáj. Zbývala jediná zatáčka a v cílové rovině šlo jen o to, kdo si povede ve finiši precizněji. Byl to Mamut! Když se za ohlušujícího jásotu tribun a ryčného troubení chobotů prohnal pod šachovnicovým praporkem, jen potvrdil, že ho tenhle závod zastihl v životní formě. Svůj nejlepší výkon v historii celého šampionátu klubových F1 završil premiérovým vítězstvím. Na stupně vítězů ho ze stříbrného stupínku doprovodila Gábina. O bronz, ale nejen o něj, se pak rozpoutala další dramatická bitva. Nejblíže k úspěchu měla sice Hanka, ale znovu se ukázalo, jak jsou všechny prognózy na nic bez vrtkavé náklonnosti paní Štěstěny. .
Přišly poslední hody. .
Hanka zůstala nešťastně stát těsně před zatáčkou č. 10. Na to konto jí předstihl Kuba, který dojel až na první políčko zákrutu a také Míra, který se nasoukal ještě o chlup dál. Vzápětí pak dostihli Hanku ze zadu útočící Petr a Perláč. .
K cíli pak vyrazil ze zatáčky jako první Míra, Kuba mu nestačil a tak o bronzu i čtvrtém místě bylo rozhodnuto. .
Zato o pátý flek se strhla velká bitva. Petr vyjel na cílovou rovinu jako první, jel však příliš pomalu, těsně za ním si to přihasil Perláč, předjel ho, ale jen o jediné políčko. A tak oba znovu předjela Hanka! .
A teď už zbýval opravdu poslední hod. Hanka hází ….. a zastavuje neuvěřitelně přímo před cílovou čárou. Perláč už nemůže chybovat, má příliš vysokou rychlost a tak se do cíle dovalí pátý. Petr šestý a na Hanku jedoucí si ještě před pár okamžiky pro bronz, zbylo skoro nepochopitelně šesté místo!! A pak ať někdo tvrdí, že tyhle deskovky jsou zábava pro odpočinek. .
Zatímco některé jezdce museli pak v depu ošetřovat týmy lékařů a pomocného personálu, do cíle v poklidu dojel i dnešní smolař Matěj …...
Končí první polovina letošní šampionátu, čekají nás dva měsíce prázdnin a v září spousta dalších novinek. Těšte se!!!

VÝSLEDKY GP BUENOS-AIRES:

1. - Mamut -8b
2. - Gábina - 7b
3. - Míra - 6b
4. - Kuba - 5b
5. - Perláč - 4b
6. - Petr - 3b
7. - Hanka - 2b
8. - Matěj - 1b

| Autor: Perláč | Vydáno dne 02. 08. 2009 | 1093 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server