Přijďte si i vy zahrát s námi!
Každý čtvrtek od 18 do 22hod.
Pro děti klub již od 15hod.


D klub Doubravka, Zábělská 54b, Plzeň

--> Mapa <--

Turnaje

Plzeňská liga č. 7 - Dominion

Prázdninové pokračování turnajových klání seriálu „Plzeňské ligy“ mělo z pohledu nás – organizátorů, nádech premiéry. A to hned víc než jedné.
Namísto hry s titulem hráčské komunitě osvědčeným a prověřeným, jsme zvolili Dominion – horkou karetní novinku, která se v české verzi vyklubala pod křídly společnosti Albi na domácím trhu zrovna těsně před turnajem.
Místem konání pak nebylo známé domovské doupě Bedny v D klubu, ale areál Dopravní školy na Karlovarské třídě a vše bylo navíc pořádané jako součást mnohem zvučnější akce – srazu přátel fantastiky Parcon 2009. O tom, jak tedy celý turnaj proběhne a dopadne, jsme měli představu jen mlhavou.
Sraz jsme si naplánovali v sobotu dopoledne 22. 8., v předstihu před zahájením, abychom měli čas se vybalit, zakotvit a očíhnout místo činu. Se špetkou fantazie se areál školy, její vestibuly, chodby, učebny a přednášející místnosti v nichž Parcon probíhal, daly přirovnat k spletitému dungeonu oživlého RPG.
Docela by to sedělo.

Hned po ránu zaplnili kdejaké vhodné místo a kout stánkaři vybalující knihy, plakáty, hry, obrázky, komixy, prostě všechno možné související s fantasy, sci-fi, hororem a podobně a tak všude byly ke spatření všemožná monstra, nestvůry, draci, hrdinové, vesmírní bouchači, spoře oděné krasavice, piráti, upíři i haldy zahnívajících zombie. Načež je pak záhy doplnili oživlí návštěvníci odění nejednou v ohozech, které si v ničem nezadaly s vizáží hrdinů knižních či filmových předloh. Někdy měl člověk vážně problém rozlišit, cože je ještě kostým a co už civil. Mezi těmi všemi se občas mohli mihnout i hvězdy domácí literární scény Františka Vrbenská , Leonard Medek, Vladimír Šlechta nebo třeba Ondřej Neff.

A v tomhle všem mumraji jsme se chystali Dominion představit, naučit případné zájemce a zorganizovat turnaj!
Klika byla, že nám organizátoři (jmenovitě Orbit, který byl s námi v kontaktu jako hlavní spojka) přidělili flek v prostorách hlavní jídelny a baru, kam dřív či později zamířily kroky každého z návštěvníků. Další zbraní těžkého kalibru, již jsme třímali v rukou, je samotná hratelnost a chytlavost Dominionu. Ne nadarmo se stal letošní hrou roku a vystoupal na žebříčcích popularity až k vrcholu.
Zkrátka a dobře, zájem byl a to docela slušný. Někdo hru jen okouknul, spousta zvědavců se ze zájmem nechala do pravidel zasvětit a nejednoho z příchozích Dominion upřímně nadchnul. A jak už se to jednou rozběhlo, s potěšením jsme pak hry půjčovali, vysvětlovali a učili skupinky fandů až do večera.
Ještě zbývalo přilákat hráče do turnaje. Hned dopoledne jsme prokoukli, že jindy standartní soutěžní klání s jednotným startem a časovým harmonogramem je v podmínkách Parconu nerealizovatelné. Změnili jsme plán. Každému z přihlášených hráčů jsme nabídli možnost sehrát tři soutěžní partie v průběhu celého dne, kdykoliv se dostaví a bude mít k dispozici dva protihráče. Všichni tak měli volnou možnost účastnit se přednášek, výstav, autogramiád nebo šermířských představení o která měli zájem a v mezičase zápolit na herních stolech nad partičkou Dominionu. Nakonec se turnaje zúčastnilo dvacet karbaníků. Lomi a Orbit sice jen trochu propagačně, ale ostatní s plnou vervou a zápalem. V partiích se dělily body podle pořadí v počtu 3,2,1 a o celkovém umístění nakonec rozhodla až docela poslední závěrečná hra, která vyvrcholila těsně před večerním vyhlašováním vítězů. Ta rozhodla o tom, že pak za nadšeného potlesku přítomných přijali z rukou hlavních organizátorů Orbita a Gallyho ceny pro nejlepší ti nejlepší.

Jan Senco z Košic - Dominion
Gabriela Perlovská - Dobyvatelé vesmíru
Nikola Perlovská - Lascaux

Dík z naší strany patří organizátorům Parconu a vstřícnosti firmy Albi.

Tu snad potěší věta, která zaznívala unisono při rozchodu z úst téměř všech zúčastněných:,,Tuhle hru,….tu si musíme pořídit!!“

| Autor: Perláč | Vydáno dne 30. 08. 2009 | 775 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server