Přijďte si i vy zahrát s námi!
Každý čtvrtek od 18 do 22hod.
Pro děti klub již od 15hod.


D klub Doubravka, Zábělská 54b, Plzeň

--> Mapa <--

Turnaje

Plzeňská liga č. 8 – Dobyvatelé vesmíru

A máme tu září. Nesměle, skoro inkognito nakráčel i k nám do klubovny Mr. Podzim a my jsme ho v Bedně přivítali ve čtvrtek 24. 9. turnajovým kláním karetních „Dobyvatelů vesmíru“.
Nikoli bezdůvodně.
Dobyvatelé jsou jednou ze čtveřice her letošního Čtyřpoháru, měl to být tedy zároveň předstartovní rozpink pro týmy Zabedněnců, které o víkendu vyrážely směrem ku Praze, zúčastnit se finále republikového mistrovství.


Turnaj odstartoval malou chvíli po 18 hodině, jen co se na place sešlo po kupě všech dvanáct přihlášených. Plánovali jsme odehrát devět soutěžních partií ve třech kolech, to v případě, že nedojde k mimořádným zdržením a každá hra potrvá přibližně hodinu.
Dobyvatelé vesmíru jsou hrou o jejíž kvalitách, zpracování, herních mechanizmech a oblibě se vedly a stále vedou mezi hráči, i na fóru našeho klubu, zanícené diskuze, rozhodně nebylo bez zajímavosti sledovat, jak se s ní vzájemně popasují její zastánci vs. hráči, kteří tuhle karetní záležitost moc nemusí. A nebo kupříkladu ti, pro které byla tahle hra naprostá novinka.
Po rozlosování zasedla kvarteta hráčů ke třem hracím stolům v menší klubovně doubraveckého D-klubu, ale i po zahájení soutěžních klání se odtud, kromě šustění karet, ozývala nejednou i hlučnější výměna názorů upřesňující sem tam někomu správný výklad pravidel či nevěřícně hodnotící herní finty, taktiky a extempore některých „expertů“!
Matematika vedoucí k úspěchu byla nicméně prostá jako vždy. Nasbírat co nejvíce bodů!
To se nakonec podařilo Gábině. Získala jich 13 a porazila o půl (respektive 2,5) bodu druhého PJe a třetího Tomáše (alias Prf. Ollsona). Všichni tři se vzájemně utkali v poslední partii, Gábina ji vyhrála, zatímco PJ s Tomášem uhráli shodný výsledek a o body se dělili.
Vítězka se tak mohla radovat nejen z celkového prvenství a zisku dalších bodů do Plzeňské ligy, ale i z hlavní ceny, kterou věnovala firma Albi. Byl jí stále populárnější Dominion!
A losovanou cenu pro zbylé účastníky, karetní set „Černý trh“ (taktéž Dominion) štěstěna symbolicky přihrála právě PJovi.

Nezapomeňte přátelé! Příště – v říjnu – nás čekají v rámci kvalifikace na mistrovství republiky turnaje ve stolních hrách Ubongo a Pentago.

Pořadí Krycí jméno Vítězné body Body do Plz.ligy
1 Gabča 13,0 5
2 PJ 12,5 4
3 prof. Ollson 10,5 3
4 Scherly 9,0 2
5 Ashika 9,0 2
6 Kozlová Ivana 9,0 2
7 Vlad 9,0 1
8 Gally 8,0 1
9 Mamut 6,0 1
10 Kozák Ondra 5,0 1
11 Perláč 4,0 1
12 Nikátor 4,0 1
Vítězkou turnaje se stala Gabriela Perlovská.....

| Autor: Perláč | Vydáno dne 02. 10. 2009 | 759 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server