Přijďte si i vy zahrát s námi!
Každý čtvrtek od 18 do 22hod.
Pro děti klub již od 15hod.


D klub Doubravka, Zábělská 54b, Plzeň

--> Mapa <--

Formule 1

Klubový šampionát F1 číslo 7. – Brazílie

Prázdniny utekly jako voda. Je konec lenošení, slastného nicnedělání, chytání lelků a bronzu na vyhřátých plážích. Hola, hola Bedna volá! Jezdci hurá ke strojům a hbitě do sedel !!

Svět formulí je barevná show plná vzruchu. Změny předpisů, úpravy pravidel, souboje stájí, hádky jezdců, skandály, noví i nestárnoucí hrdinové, další technické vychytávky, chvilky šťastných vítězství, propadáky, vzestupy, pády, vzpomínky i smutná loučení. V šesti jízdách první poloviny letošního ročníku klubových závodů F1 nás na tratích šampionátu potkalo už téměř všechno. A ani září nemělo být výjimkou.
Pro nemoc se sice nekonal velký návrat jezdců "Ma-Klara nu" (Martina a Kláry), kteří by měli znovu zaplnit startovní boxy osiřelé odchodem Dana a Petra, zato slavnostně plápolající prapory a kokardy zdravily dnes naposled hvězdu stáje "Fero-ri" - Fera Laluhu. Zatímco potlesk tribun znamenal pro závodníka, nezapomenutelně drtícího asfaltové dráhy závodišť ocelovými pásy svého tanku, poslední a definitivní adié, naopak pro Nikolu, která ho doprovázela na start, to bylo dneska symbolicky „poprvé“. Jinak tu byli všichni staří známí: Hanka s Mírou, Gabča s Mamutem, Sylva s Matějem i Kuba s Perláčem.
Sotva se ale nad hlavami jezdců rozblikala startovní světla, všechen sentiment šel stranou.
Do čela měli vyrazit podle předpokladu Míra s Hankou. Stáli na startu v prvních pozicích, mechanici jejich týmu, ale nejspíš někde pochybili. Ani jednomu ze zelených vozů se startovní manévr nevydařil. Ostatním ano.
Během okamžiku se tak kolem Míry a Hanky přehnalo hned několik jezdců v čele s Ferem a zamířili k první zatáčce.
Chladnokrevně si v tlačenici počínala Gábina. Za cenu dvou spálených pneumatik a poškození karosérie se prodrala na čelo a ujala se vedení. Za ní se seřadili Fero, Matěj a Perláč a s mírným odstupem pak Nikola, Míra, Kuba, Sylva i Hanka. Jen Mamut trochu zaspal a zůstal pozadu.
Na jezdce čekala následně dlouhá rovinka a vjezd do zákrutu číslo dva. Do útoku vyrazil Perláč. Podjel Fera, dvakrát obratně využil manévr "vzdušného pytle" a dostal se do čela před Matěje i Gábinu. Když téměř učebnicově prosvištěl druhou i třetí zatáčkou, navnadil ostatní k odvážným a riskantním kouskům.
Nejprve zužitkoval výhodu předjíždění ze závěsu Kuba a hned po něm tenhle manévr zopakovala i Hanka. Oba řádně zamíchali pořadím a způsobili zmatek mezi jezdci zdolávajícími druhý zákrut. Fero dupl na brzdy, odpálil jednu brzdovou destičku a dvě gumy. Nikola šlajfovala ještě razantněji, přišla o celé trio brzd a ještě dvě gumy a sám Kuba odepsal při přejezdu hranice zatáčky také dvě "mišelínky".
Čoud ze spálených gum se valil závodištěm, že nebylo na krok vidět. Toho využil Perláč, nasadil k trháku a začal se všem vzdalovat. Ostatní v oblacích kouře ztratili rychlost i orientaci.
Matěj zastavil dvakrát nešťastně těsně před zatáčkou, načež mu ujeli Kuba i Gábina.
Sylva spolu s dalšími dvěma amazonkami Hankou a Nikolou sváděla souboje o páté místo s Mírou. Když se ale nakonec pořádně rozhlédla překvapeně zjistila, že je předposlední. Za ní se už kolébal jenom Mamut.
Ještě hůř na tom byl Fero! V místě, kde měl přibrzdit, sešlápl plynový pedál až k podlaze a v plné rychlosti vyletěl z dráhy. Jeho pouť závodem beznadějně skončila v ochranných bariérách.
Drama pokračovalo….
O chvilku později se čtvrtým zákrutem pokusil prosvištět co nejrychleji Míra. Riskoval ale příliš! Nezvládl řízení, dostal smyk, ukázkové hodiny a v tu ránu přišel o šanci dotáhnout se na špici.
Závodní pole se roztrhalo na skupinky.
Vpředu jel suverénní Perláč, za ním se o medaile přetahovali Gábina s Kubou, na čtvrtého Matěje, který se ztratil v černém dýmu, se dotáhly Nikola s Hankou a peloton uzavíralo trio Sylva, Míra a Mamut. V tomhle pořadí také všichni postupně dorazili k serpentinám poslední zatáčky.
Osamocený Perláč je zdolal bez rizika a bezpečně si pohlídal i vítězný průjezd cílem.
Další jezdci bojovali o své body až do posledních metrů.
Nejdřív Gábina s Kubou. Gabča držela malý náskok ještě v zatáčce, předposledním hodem ale ztratila a na cílové rovince jí doslova v poslední vteřině předstihl mohutným finišem Jakub. Získal stříbro, Gábina se musela spokojit s bronzem.
Podobný osud potkal Matěje.
Byl dalším jezdcem v pořadí, který se vynořil z posledního zákrutu a směřoval kolem hlavní tribuny k cíli. Akceleroval však s nízkým rychlostním stupněm a proti Hance, která ho pronásledovala, neměl v souboji rychlostí šanci. Zřejmě by neodrazil ani atak další formule, která vyjela ze zatáčky, jenže Nikola, která auto řídila, měla jiné starosti.
Nejdřív dostala prudký smyk, otočila se o 180° a pak jen zděšeně zírala jak se na ní zezadu řítí Míra. Jeho zelenému monopostu, už značně pošramocenému a opotřebovanému, selhaly brzdy i pneumatiky!! Neovladatelný vůz v hrozivých kotrmelcích proletěl serpentinou a skončil svou pouť v troskách uprostřed dráhy.
Mezitím čtvrtá Hanka a pátý Matěj dorazili do cíle.
Kolem Nikoly se směrem k šachovnicovému praporku cílového komisaře opatrně protáhla Sylva, za ní Mamut a Nikole tudíž už nikdo nepřekážel v poklidném dojezdu premiérového závodu na pěkném posledním místě ...
VÝSLEDKY GP INTERLAGOS:

1. - Perláč-10b
2. - Kuba - 9b
3. - Gábina - 8b
4. - Hanka - 7b
5. - Matěj - 6b
6. - Sylva - 5b
7. - Mamut - 4b
8. - Nikola - 3b

| Autor: Perláč | Vydáno dne 19. 10. 2009 | 1007 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server