Přijďte si i vy zahrát s námi!
Každý čtvrtek od 18 do 22hod.
Pro děti klub již od 15hod.


D klub Doubravka, Zábělská 54b, Plzeň

--> Mapa <--

Formule 1

Klubová liga F1 č. 9 – Portugalsko

Klubový seriál F1 se svým devátým závodem nezadržitelně přiblížil k závěru. Předposlední souboj o body do ligy svedli závodníci na prosluněné portugalské trati - Circuito do Estoril . Na start se postavilo osm formulí podle úvodního losu v pořadí – Perláč, Míra, Gábina, Matěj, Kuba, Mamut, Hanka, Sylva. Šlo o mnohé! Veterán Perláč měl šanci si dobrým umístěním s předstihem zajistit titul šampiona, zkřížit plány mu mohli Míra, Matěj, Kuba i Gábina, všichni taktéž dosud živící reálnou naději na zisk nejcennější trofeje, případně alespoň jedné ze tří medajlí.

Závod to byl už od úvodního startu velice svižný. I proto, že všichni jezdci kromě Mamuta využili zrychlovacích výhod měkkých pneumatik.
Start proběhl bez problémů. V tlačenici došlo sice ke čtyřem kolizím, všechny se však obešli bez ztrát a odpisů. Hne na úvod si pořádnou porci smůly vybral Mamut, třikrát po sobě hodil nejmenší číslo a propadl se v cukuletu na poslední místo.Strakatý houf závodních aut se rozhýbal a za hlasitého řevu motorů začal zrychlovat. Do druhé zatáčky se vřítil jako první Perláč, bok po boku se na něj lepili Míra s Matějem, čtvrtá Gábina zastavila těsně před obloukem, ucpala tím poslední volný průjezd, což nadělalo veliké problémy dalšímu v pořadí Kubovi. Ten musel v plné rychlosti hledat volné místo kam by vmáčknul svůj vůz, dupnul na pedály a zastavil jen tak tak za cenu tří spálených brzd. Nijak ho to ale neodradilo od úmyslu zaútočit znovu v následující třetí zatáčce.
Brilantně zariskoval a dostal se až do čela před Perláče a Matěje. Míra si držel i nadále čtvrtou pozici, zato Gábina ztratila kontakt se špičkou.
Vzadu se konečně začalo dařit také Mamutovi. Odvážně si zkrátil průjezd zatáčkou a i když musel odepsat dvě spálené pneumatiky, prodral se přes všechny tři soupeřky až na pátý flek.
Následovalo několik rychlých úseků a ostrých zatáček kde si jezdci celého peletonu několikrát znovu vyměnili pozice. V boji o špici Perláč využil manévru vzdušného pytle, předjel oba bratry Zahradníky, ale vedení dlouho neudržel. Ze zadu zaútočil Míra. Šlápnul na plyn, jel rychleji než všichni ostatní a i když pak v páté serpentině spotřeboval značnou zásobu paliva při nezbytném podřazení, vynesl ho tento manévr do čela. Jeho tempo zachytil pouze Matěj, Perláč ani Kuba jim nestačili.
Obdobně vypadaly boje i v druhé půlce závodního pole. Nejprve prožívala světlé chvilky Hanka, když postupně prokličkovala jízdou v závěsu přes všechny své soupeře až na páté místo před Sylvu, Mamuta a poslední Gábinu. Pak ale znovu přišel protiútok soupeřů a dopředu vyrazili Gábina spolu s Mamutem. Ten jel dokonce tak dobře, že se v předposlední zatáčce dotáhl až na pozice slibující nadějné umístění v dnešním závodě.Ačkoli se vedoucí dvojice Míra, Matěj zdála na první pohled nedostižná, na každého z jezdců ještě čekala nebezpečná poslední zatáčka se dvěma povinnými zatáčkami. A mnozí ze závodníků už měli své stroje set sakramentsky pochroumané…..!! Dalo se tedy očekávat jako vždycky pořádné drama. Mamut se prodral až před Perláče a z třetího místa s nadějí sledoval jak si povedou ti dva před ním.
Míra…..? Wouuuuuu…… Jel příliš rychle, nedokázal v zatáčce přibrzdit, vyletěl z ní a dostal prudký smyk.
Matěj….? Ten také přejíždí hranici zatáčky, má však možnost odepsat dvě gumy, což je pro něj spása a zároveň to znamená, že už ho nikdo o vítězství nemůže připravit.
V boji o druhé místo zužitkoval převahu svých letitých zkušeností Perláč a o pověstný chlup předstihl na cílové pásce Mamuta.
Míra se marně snaží nabrat znovu rychlost, ale do cíle se před něj protlačí čtvrtý Kuba stejně jako pátá Gábina. Míra zachrání tedy už jen šesté místo, před dvojicí dvojice závodnic sedmou Sylvou a poslední osmou Hankou…

To prakticky znamenalo, že Perláč ziskem 7 bodů definitivně s předstihem stvrdil svůj letošní titul, a příští poslední závod přinese obrovské drama v boji o stříbro a bronz v podání čtveřice jezdců Gábina (54 bod), Matěj (54 bod), Kuba (54 bod), Míra (51 bod).

VÝSLEDKY GP Portugalsko:

1. - Matěj - 8 b
2. - Perláč - 7b
3. - Mamut - 6b
4. - Kuba - 5 b
5. - Gábina - 4b
6. - Míra - 3b
7. - Sylva - 2b
8. - Hanka - 1b

| Autor: Perláč | Vydáno dne 07. 01. 2010 | 1021 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server