Přijďte si i vy zahrát s námi!
Každý čtvrtek od 18 do 22hod.
Pro děti klub již od 15hod.


D klub Doubravka, Zábělská 54b, Plzeň

--> Mapa <--

Formule 1

Klubová Liga F1 č.10- Chicago

Nic netrvá věčně ani láska k jedné slečně. Aneb konec tříleté historie automobilových závodů klubové ligy, poslední velká cena F1 na okruhu Chicago.
Tři roky jsou dost dlouhá doba, ne že ne. I ostříleným automobilovým závodníkům se jednou musel tenhle chlebíček přejíst.
Uzrál čas na změnu – usoudili jsme, i my, nejvěrnější a nejvytrvalejší, a shodli se, že přišel čas skončit takříkajíc v nejlepším.
A když závěrečná show, tak pořádná!
Rozlučkou na bláznivém, novotou vonícím okruhu v ulicích Chicaga.

Davům nadšeně jásajících diváků na tribunách se v záři reflektorů v plném lesku představili Mamut, Gábina, Míra, Kuba, Matěj, Hanka, Sylva a Perláč. Na jezdce čekala neobvyklá trať městského okruhu se serpentinou v podobě spletité vánočky, jízda po úzkých nábřežních uličkách, zdolání na půl otevřeného sklápěcího mostu a k tomu navíc i boj o celkové stříbro a bronz v závěrečném vyhodnocení celého šampionátu 2009.
Už start byl jaksepatří divoký. Vozy vyrazily na pokyn startéra jako stádo divokých býků, vrážely do sebe hlava nehlava až vzduchem létaly gejzíry ohnivých jisker a kusy poškozených šasí. Během chvilky měli Sylva a Kuba auta otrhaná a zmačkaná tak, že vypadala víc jako drasktery než formule.
Za první zatáčkou šla do čela Hanka, jako jediná jedoucí na rychlých měkkých gumách, za ní se prodral Kuba, který šikovně využil manévru vzdušného pytle a pozice ostatních, ty se měnily každým hodem sem tam.
Skrze následující dva ostré zákruty se formule protáhly jako strakatý barevný had, ale pak už je čekala dlouhá rovinka a nájezd do originálního labyrintu serpentin v němž se silnice proplétaly jako vánočka. V nájezdu do spleti úzkých uliček zmizela auta jedno za druhým jako v trychtýři, při výjezdu ze zamotaného klubka však diváci zahučeli překvapením!
Pořadí se značně promíchalo. Jako první se ven vyřítil Perláč s motorem burácejícím na plné obrátky, za ním pak
Hanka…..Míra…..Gábina……Mamut…..Matěj…Sylva ……a nakonec Kuba. Ale než se ten objevil, byl už Perláč v zákrutu na nábřeží.
Kvílení gum a řev výfuků vyplašily hejna racků, která se polekaně vznesla nad hladinu, mezitím ale první z formulí už mířila k další z překážek – rozšklebené tlamě ústí rozevřeného sklápěcího mostu…!!
Skok! Prásk! Tohle se tedy nepovedlo….!!!!
Perláč kleje a pomaličku se vrací s vozem na rozjezdovou rampu, aby to zkusil znovu. Jenže v cuku letu jsou tu ostatní!
Nejdřív Hanka, Míra, Gábina. Všichni tři jezdci přenesou své závodní stroje bezchybným skokem na druhou stranu mostu a hned prudce strhávají volant doprava, aby se po přístavním molu vrátili obloukem zpět do rušným městských ulic. Následně se pokouší zdolat díru na mostě Mamut..
Prásk!
Na vlhké dráze mu podklouznou kola a končí v hromadách odpadků stejně jako Perláč.
Mnohem úspěšnější jsou Kuba, Sylva a Matěj. Jediným skokem připlachtí překážku a řítí se za vedoucí trojicí.
Všichni závodníci vpředu musí ale záhy zpomalit a ubrat plyn. Než se dostanou na cílovou rovinu čeká je ještě brzdění a nebezpečné kličkování ve dvou spletitých zatáčkách. Tady má šanci každý, i ti úplně na chvostu, vrátit se znovu do boje o pozice a co nejlepší umístění. Výjezd z poslední zatáčky a souboj na předlouhé rovině směřující k cíli tedy rozhodně o všem!
Spurt rozjíždí Hanka….
Drží se jí Gábina, před ní se ale natlačí Matěj!
Ze závěsu na něj zaútočí Míra, vyjde mu to a dostává se až na první pozici! O svou šanci bojují Kuba se Sylvou, jenže nakonec všem vypálí rybník Perláč! S nevídanou dávkou štěstí předjede šestého, pátého, čtvrtého, třetího……ba i druhého ze svých soupeřů a do cíle vklouzne jako šťastlivec hned v těsném závěsu za vítězícím Mírou. Následují je Hanka, Matěj, Gábina, Kuba, Sylva a nakonec i smolař Mamut…..!!


Končí tak jedna velká kapitola klubového deskohraní.
Slavnostní ceremoniál vyhlášení vítězů byl, světe div se, stejně tak netradiční jako tahle naše poslední divoká jízda!
Za novopečeným vítězem a šampionem klubové ligy F1 2009 Perláčem se umístili s naprosto shodným počtem bodů, shodným počtem odjetých závodů i shodným počtem stejných umístění Matěj s Mírou. Jelikož jsme tedy všechna pomocná kritéria vyčerpali, o držiteli vavřínů rozhodl až dočista poslední, slavnostní hod všemi šesti, respektive sedmi kostkami.
Štěstěna rozhodla o tom, že vicemistrem a držitelem stříbra se stal Matěj a na bronzovém stupínku se umístil loňský obhájce titulu Míra.
VÝSLEDKY GP CHICAGO:

1. - Míra - 8 b
2. - Perláč - 7b
3. - Hanka - 6b
4. - Matěj - 5 b
5. - Gábina - 4b
6. - Kuba - 3b
7. - Sylva - 2b
8. - Mamut - 1b

| Autor: Perláč | Vydáno dne 21. 01. 2010 | 965 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server