Přijďte si i vy zahrát s námi!
Každý čtvrtek od 18 do 22hod.
Pro děti klub již od 15hod.


D klub Doubravka, Zábělská 54b, Plzeň

--> Mapa <--

Zprávy z herního světa

Reportáž z turnaje Ticket to Ride

Hůůůůůůůů, hůůůůů,..
“ POZOR.! POZOR…! Vážení cestující, vlakové soupravy Europa na pěti nástupištích hlavního nádraží Bedna se právě rozjíždí! Přejeme příjemnou cestu.“
Tak takhle nějak kolem desáté dopolední v sobotu 18. září 2010 odstartoval další z turnajů Plzeňské ligy deskových her.
Gally a Gábina, oba v modrých drážních úborech a s nimi Perláč jakožto přednosta stanice v elegantním stejnokroji, vypustili na čtyřkolovou trať dvacítku natěšených soutěžících, připravených zdolat nástrahy evropských kopců a údolí při stavbě tratí.

Ticket to Ride (Zug um Zug) – Europa je ideální turnajovka a stejně jako pro mnoho jiných deskovek, ani pro ni neplatí žádné generační hranice. Jen bystrost, důvtip, strategie, odhad a také ten správný kousek štěstí.
A tak se u pěti soutěžních stolů při honbě za co nejvyšším bodovým ziskem sešli společně nejen junioři zrození v době magneticko hydraulických rychlovlaků, ale i pamětníci starých, romantických parních lokomotiv a karbolí vonících pražců. S potěšením jsme uvítali soutěžící nejen z Plzně a okolí, ale i ze vzdálených Podbořan.
Všichni se s vervou pustili do boje o stavbu tratí křižujících svět starého kontinentu od stanice ku stanici a barevně zářící soupravy vagónků brzy zaplnily mapu křížem krážem. Po dvou kolech byla plánovaná přestávka, když se většina cestujících odebrala do jídelního vozu, kde se podávala pizza. Na baru pak bylo možné zakoupit občerstvení.
Již v polovině turnaje se krystalizovali favorité, kteří za vítězství v partii získávali 5 bodů. Některým se naopak nedařilo, např. Gally v prvním kole omylem zapomněl vybudovat trať do Stokholmu. Ve druhém kole pak špatně načasoval stavbu posledního úseku tratě, a opět nesplnil všechny úkoly. Tyto události se rychle roznesly po celém vlaku, a Gally se stal terčem „dobře“ míněných rad ostatních cestujících: „Půjde ti to lépe když budeš plnit úkoly“,.. a pod. Rekordně nejmenší počet bodů v jedné hře však získal Jurri, a to 33! Vítězové získávali body v rozmezí od 111 do 135 bodů.
O chvilky napětí nebyla nouze také ve druhé půlce turnaje. Do nekonečna se prodlužující čekání u seřadiště na správnou barvu přistaveného vagonu, zoufalé neúspěchy při prorážení tunelů či cizí soupravy vřítívší se v poslední chvíli na jedinou správnou a volnou kolej dávaly každému pořádně zabrat. Jízdu za jízdou se však ti nejšikovnější a nejšťastnější dostávali na čelo. Turnaj nakonec s přehledem vyhrála Markéta Wolfová (z Podbořan), když vyhrála všechny čtyři partie! A jelikož vítězové partií hráli vždy v dalším kole spolu, tak si ani nemusela přesedat k jinému stolu.
Na nejúspěšnější čekaly ceny od Blackfiru, vydavatele hry. Mezi největší lákadla z cen na turnaji patřila oblíbená hra Smallworld, která tedy putovala s vítězkou do Podbořan. V kategorii mládežníků do dvanácti let si výborně vedl nováček Radek Cibulka, který si svou dovedností vybojoval hru věnovanou doubraveckým D klubem, v jehož prostorách jsme opět našli azyl, a cenu pro šťastlivce losovanou jako vždy na závěr ze všech přihlášek zaregistrovaných v termínu si odnášel Fanda Wolf.
Příště v říjnu, a to už je brzy, nás čeká návštěva slovutné katedrály chrámu v Notre Dame.
Budeme se opět těšit na shledanou.
Napsal: Perláč, úpravy Gally

| Autor: Gally | Vydáno dne 09. 10. 2010 | 900 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server