Přijďte si i vy zahrát s námi!
Každý čtvrtek od 18 do 22hod.
Pro děti klub již od 15hod.


D klub Doubravka, Zábělská 54b, Plzeň

--> Mapa <--

Turnaje

Plzeňská liga deskových her 2011 - propozice

Plzeňská liga moderních deskových her si klade za cíl každý měsíc (mimo prázdnin) umožnit setkání vyznavačů této zábavy a vzájemně poměřit svůj deskoherní um. Především se však skvěle bavit.
Pokud se chcete připojit i vy do ligy s vaším turnajem, jste vítáni! Kontaktujte nás na klubovém diskuzním fóru http://forum.deskovky.net nebo klubovém mailu bedna.plzen@seznam.cz.

15 nejúspěšnějších účastníků ligy bude oceněno nějakou pěknou společenskou hrou. Liga má také žákovskou a juniorskou kategorii. Další podrobnosti naleznete v tomto článku.

V tomto roce dochází k poměrně výrazné změně v bodování jednotlivých turnajů. Tato změna si dává za cíl posunout v celkovém hodnocení ligy dopředu hráče, kteří se umisťují pravidelně, byť třeba průměrně nebo lehce nadprůměrně, před takové hráče, kteří vyhrají dva velké turnaje a dalších už se nezúčastní. Nové bodování má i slabá místa, kterých jsme si vědomi. Proto není nikde psáno, že se tak bude bodovat dalších pět let, pokud na konci roku spolu s vámi, hráči, usoudíme, že to nebyl povedený nápad, nic nebrání návratu k původnímu systému nebo k diskusi o jiném návrhu (který může přijít od kohokoliv).

Body do ligy už nebudou získávat všichni hráči, ale jen polovina nejúspěšnějších. Zůstává odstupňování bodů podle velikosti turnaje, ale připojuje se nový faktor: standardní počet partií v turnaji je stanoven na 4 (z čehož samozřejmě existují výjimky, např. BANG!). Pokud se stihnou kvůli nedostatku času odehrát pouze 3 partie, udělují se body do ligy jako by byl turnaj o jednu kategorii menší. Vše je rozepsáno dále.


Bodování turnajů:
--> Velký turnaj (27 a více hráčů)
1. místo 30 bodů
2. místo 29 bodů
3. místo 28 body
-------------------------
• dále získává každé místo o bod méně až do hráče, který je v polovině výsledkové listiny (v případě více hráčů na této pozici získají body všichni)
• pokud by bylo hráčů 40 a více, získá poslední bodující hráč minimálně 10 bodů (čili může být více hráčů s 10 body)
• příklad č. 1: turnaje se zúčastní 28 hráčů, vítěz získá 30 bodů, posledním bodujícím bude hráč na 14. místě a obdrží 17 bodů, hráči od 15. místa dále nebodují
• příklad č. 2: turnaje se zúčastní 46 hráčů, vítěz získá 30 bodů, posledním bodujícím bude hráč na 23. místě a obdrží 10 bodů, stejně jako hráč na 22. a 21. místě, hráči od 24. místa dále nebodují


--> Malý turnaj (16 až 26 hráčů)
1. místo 25 bodů
2. místo 24 body
3. místo 23 body
-------------------------
• další body viz velký turnaj
• příklad snížení kategorie turnaje: počet hráčů v turnaji je 28, jde tedy o velký turnaj, ovšem hra se protáhne a místo plánovaných 4 partií se odehrají pouze 3, v tom případě se rozdělují body dle malého turnaje, tedy vítěz bere 25 bodů, atd.


--> Mini turnaj (9 až 15 hráčů)
1. místo 15 bodů
2. místo 14 body
3. místo 13 body
-------------------------
• další body viz velký turnaj


Dále budou oceněni nejlepší hráči v těchto kategoriích:
• Kategorie žákovská (do 10 let)
• Kategorie juniorská (11 až 14 let)
Podmínkou ocenění je minimální účast pěti účastníků v každé z v/u kategorií
• Kategorie s maximálním počtem odehraných turnajů (druhotné hledisko je menší počet bodů - ano menší počet, jedná se o cenu útěchy)

Určení pořadí hráčů v tabulce ligy:
Do ligy se hráčům započítávají 4 největší bodové zisky ze všech odehraných turnajů v daném roce. Při shodě bodů je druhým kritériem počet bodů ze všech turnajů. Třetí kritérium je průměrný počet bodů získaných na jeden turnaj. Čtvrtým kritériem je větší počet vítězství, druhých míst, třetích míst, atd. Pokud ani pak není jasně dané pořadí, rozhoduje los.


Pokud chcete zařadit do ligy i váš turnaj, kontaktujte nás, rádi s vámi domluvíme podrobnosti.
Poradíme vám s organizací, pomůžeme se zajištěním cen a prezentací výsledků.
Kontakt: 721 171 330 (Gally), bedna.plzen@seznam.cz

Základní podmínky pro zařazení turnaje do ligy:
- turnaj je veřejný a alespoň 2 týdny propagovaný
- jedná se o moderní deskové hry
- po skončení turnaje je potřeba předat prezenční a výsledkovou listinu se jmény účastníků (nejlépe i s kontaktem na hráče)


Pro předání cen je vyžadován ze strany hráče aktivní přístup. Předání je podmíněno osobním převzetím na posledním turnaji (listopad nebo prosinec). Pokud si oceněný hráč nedomluví s námi náhradní termín převzetí ceny, obdrží ji další hráč v žebříčku. Díky tomuto systému bude vlastně i předávání cen hra s napětím a může být pro hráče příjemným překvapením.
Pokud si hráč nepřijde vyzvednout cenu v domluveném náhradním termínu do klubu BEDNA do měsíce po oficiálním vyhlášení vítězů, propadá cena do dalšího turnaje nebo ligy.
Dalším omezením je, že každý hráč může získat jen jednu hru (cenu) za účast v lize; toto pravidlo platí i pro turnaje.

Ligu organizuje klub BEDNA.

| Autor: Herald | Vydáno dne 21. 02. 2011 | 3042 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server