Přijďte si i vy zahrát s námi!
Každý čtvrtek od 18 do 22hod.
Pro děti klub již od 15hod.


D klub Doubravka, Zábělská 54b, Plzeň

--> Mapa <--

Turnaje

6. zastavení Plzeňské ligy, tentokráte u Chrámu Matky Boží

Zvoníka jsme sice nepotkali, přesto se zajímavé věci třetí zářijovou neděli děly, a to rovnou v pěti chrámech zbudovaných v doubravském D klubu.

Po prázdninách jsme se konečně sešli k dalšímu turnaji, i když ne bez drobných komplikací. Původně byla totiž na programu projížďka vláčky po celé Evropě v rámci Ticket to Ride, ale nepříjemné "technické problémy" vyřadily soupravy z provozu a tak jsme místo toho naplánovali výlet do romantické Paříže. Den setkání byl deštivý, nikoho nelákalo potulování po lesích, pouštích či jiných terénech, z čehož vyplynula sešlost 25 hráčů, včetně tří přespolních Podbořánků. Velmi pěkné zahájení obstaral Perláč, když si připravil povídání o samotném chrámu, což rozhodně není špatná myšlenka ani směrem k dalším turnajům. Jedinou kaňkou na jeho vystoupení byl Pellyho zvonící telefon, ale tento mu byl promptně odebrán a pak už se Pelly choval slušně.

Hned v prvním kole se začalo pěkně zostra, když vítězové jednotlivých her dosáhli skóre 62, 75, 77, 80 a 81 bodů. Poslední počin předvedl Perláč, pro kterého to ovšem byla labutí píseň, protože každou další hrou dosahoval méně a méně. Jinou zajímavostí je, že tři z vítězů prvního kola obsadili 2.-4. místo, ale nikdo z nich nevyhrál celkově. Ve druhém kole dokázal v nastaveném tempu pokračovat jen podbořanský Michal Pham, který jako jediný obhájil své prvenství, stejně jako bodový zisk, to jest 80 bodů. Naopak u ostatních stolů se značně polevilo, protože vítězná skóre byla 55(!), 65, 66 a 67 bodů. Za Michalem tak byli s bodovým odstupem dva hráči, 8 bodů mělo dalších pět lidí. Na konci výsledkové listiny se pak usadily slečny Hlaváčkovy, které už svá místa neopustily. A protože byl čas oběda, vypařila se část hráčů poanglicku a ta druhá si dala italskou pizzu. Pravá oslava francouzské kuchyně.

Přestávková rychlohra 7 Wonders se malinko protáhla a tak jen co všichni dostavěli své pyramidy, zahrady a podobné výstřelky starověkých architektů, přesunuli se bleskově měřit síly opět do středověku. Třetí kolo už mělo napovědět více o celkovém pořadí, ale tak jednoznačné to zase nebylo. Můžeme si opět říci skóre vítězů, tentokráte 63, 67, 75, 76 a výtečných 84 bodů! Hráčům oběd zjevně pomohl a za pozornost stojí samozřejmě výsledek podbořanské Markéty Wolfové, který byl nejvyšší výhrou dne. Vůbec Markétin turnaj se odvíjel přesně v opačném gradu k Perláčovi, začala posledním místem, pak třetím a nyní impozantní výhrou, díky čemuž stále stoupala pořadím. Avšak k vedoucím pozicím bylo přece jen daleko, takže jak to vypadalo tam? Michalova zaváhání (třetí místo, celkově 13 bodů) využil Míla Bělský, který proklouzl na první místo se 14 body. Na Michala se dotáhl Gally a Petr Klasna, pro kterého to vypadalo na první letošní body do ligy ze 4 účastí. Na vítězství mohli myslet ještě David Pelikán a Jurri se 12 body, pro ostatní už to byla velká teorie. Co tedy přineslo poslední kolo? Jeden velký skok, jeden velký propad a ocelové nervy leadera. Skok vzhůru zaznamenala už zmiňovaná Markéta, která opět vyhrála, posunula se ze 14. na 6. místo a mohla jen litovat nepovedeného začátku. Naopak propad dolů předvedl Petr Klasna, který si zajistil jízdenku ze 4. na 10. pozici posledním místem s trapnými 53 body ve hře s Mílou Bělským, jenž naopak ukázal, jak se to má hrát a s 83 body si zajistil jak výhru v partii, tak celkové prvenství. Také Michal vyhrál svou hru a nepřipustil, aby mu někdo sebral výsledné druhé místo. Poslední medailovou pozici pak udržel náčelník, který byl ve své hře druhý, ale žádný z bezprostředních pronásledovatelů lepší výsledek nezaznamenal.

Takový byl šestý turnaj letošní Plzeňské ligy, který opět přinesl hráčům příjemnou atmosféru, krásné souboje a občas i velice těsné výsledky (rozdíl mezi celkovým 8. a 9. místem byl 0,05 v procentní úspěšnosti získaných bodů). Sledujte stránky klubu, abyste nepromeškali termín dalšího turnaje a my se moc těšíme, že k nám zase zavítáte a přivedete třeba nějaké další kamarády.


| Autor: Herald | Vydáno dne 22. 09. 2011 | 2981 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server