Přijďte si i vy zahrát s námi!
Každý čtvrtek od 18 do 22hod.
Pro děti klub již od 15hod.


D klub Doubravka, Zábělská 54b, Plzeň

--> Mapa <--

Turnaje

2. turnaj ročníku 2012 aneb Vybuduj si svou Citadelu

Víc králů, čarodějů a zlodějů pohromadě na jednom místě potkáte asi jen ve sněmovně, ale rozhodně tam s nimi není taková zábava, jako u nás v D klubu.

Po úvodním turnaji, který již tradičně obstaral Bang!, přišla první novinka v letošním ligovém kalendáři, Citadela. Hra na mrazivou neděli jako stvořená, poněvadž se při ní pěstují vřelé a přátelské vztahy mezi lidmi. Přece jenom dostat od někoho kudlu do zad, to je pocit k nezaplacení. Proto se, možná až překvapivě, na Doubravce shromáždilo plných 27 hráčů, což je jistě velice pěkná účast. Jen to číslo je takové neforemné, ničím ho nevydělíte a tak se musí zavádět dvojí bodovací systém pro hru 6 a 5 hráčů a to pak nepůsobí hezky. Tímto tedy na hráče apelujeme, aby s sebou každý přivedl počet kamarádů k obsazení jednoho celého stolu, čímž bude vždy zaručen bezproblémový herní systém. Kdo se tímto požadavkem nebude řídit, bude hrát venku a ještě rád bude obvolávat známé, aby mu donesli k tomu budování něco medoviny.

Protože je průběh této hry poznamenán množstvím veselých událostí, jako třeba zřícením pracně vybudované hospody, případně zmizením pečlivě nasyslené hromádky zlaťáků, vymyslel náčelník zajímavé zpestření. Každý, kdo byl postižen zabitím, okradením či spadnutím (budovy, ne pod stůl), obdržel od roztomilé pomocnice barevně odpovídající papírek. Nešťastník s nejvíce papírky na konci dne měl obdržet nějakou tu laskominu. Anička zprvu rozdávala papírky s nadšeným dětským zápalem, který ovšem postupem času upadal tím víc, čím víc stolů musela oběhnout. Tak trochu dětské galeje v režii Gallyho (jak ona ta přezdívka asi vznikla...). Nakonec velice rozumně usoudila, že si každý může vzít papírek sám a šla si kreslit, což mohl přes připojený projektor obdivovat každý, kdo zrovna čekal na déle rozvažujícího soupeře. Takže Aničce dáváme za spoluorganizování a zprostředkování zábavy podtrženou jedničku s hvězdičkou!

A teď už k průběhu turnaje. Citadela je relativně zrádná hra, ve které neexistuje jednoznačná cesta k vítězství. To potvrdil i fakt, že zatímco na spoustě jiných turnajů stačí jedno zaváhání ke ztrátě šance na dobrý výsledek, v Citadele měl vítěz pouze dvě vyhrané hry (ze čtyř) a žádné druhé místo. A jak se tedy hrálo? V první řadě celkem dlouho, málokdo se odvážil použít strategii rychlého postavení pěti budov a následného ukončení hry třemi jednobodovými budovami naráz. Proto například Kendy vyhrál svou první hru se 40 body, což je úctyhodné, a po zbytek dne nepřekonané, vítězství. A protože jako jediný dokázal vyhrát i druhé kolo, byl před obědem jasným lídrem se 14 body a 3,5 bodovým náskokem na Perláče, Richarda Janošíka a Honzu Klimeše. Jaký to rozdíl oproti Petru Klasnovi, který naopak jako jediný obě hry prohrál a se 2 bodíky se krčil na chvostu. Mezi těmito kraji tabulky se pořadí po druhém kole měnilo celkem divoce a tak se například z 21. na 9. místo vyšvihl Jirka Hlaváček a opačným směrem, z 13. na 23., putoval i zásluhou nejmenšího počtu uhraných bodů v jedné hře za celý den (6) Mojmír Krejcha. Po obědové přestávce Kendy ukázal, že to pronásledovatelé nemají v žádném případě vzdávat a třetím místem zůstal v čele už jen o půl bodu před Perláčem a Richardem. Radek Cibulka byl o dalších 2,5 zpět a stejně měl nahoru se šplhající Gally. Za nimi se opět přeskupovalo, namátkou Mamut z 21. místa na 10., Jirka Hlaváček sjel zase do druhé desítky a Michal Bryxí se z 10. místa po prvním kole odporoučel až na 26. Níž nemohl jen proto, že tam seděl pevně a neohroženě Petr. Třetí kolo přineslo i jistý zlom v uvažování některých hráčů, kteří zavrhli již ztracené přední příčky a v předtuše slíbených dobrot se začali masochisticky těšit na to, co špatného se jim stane. Někteří zašli tak daleko, že začali negativní situace vysloveně vyhledávat, čímž se doplňková hra definitivně zvrhla, ovšem na celkové výsledky to nijak zásadní dopad nemělo. V posledním kole si mizerným výsledkem nejvíce pohoršil Milan Dlouhý (ze 7. na 19.) a Radek Cibulka (ze 4. na 12.), který tak předobědové ambice na stupně vítězů nepotvrdil. Opačným směrem se po vítězství vydal třeba Pelly (z 20. na 9.) nebo Gabča (ze 14. na 6.). A úplná špička? Kendy vedení neudržel a skončil bronzový, Perláč ještě hůře bramborový, na druhé místo se (po třech druhých a jednom děleném 1-2 místě, čili téměř přesně) dostal Gally a vítězství o půl bodu urval Richard Janošík. Za povšimnutí možná stojí ještě fakt, že nejméně herních bodů měla Jindra Semlerová, ale vždy seděla u takových stolů, že jí to stačilo na slušné dílčí výsledky a celkové 15. místo.

Premiéra Citadely se tedy vydařila (fotky tu) a Bedna má další hru, ve které může kdykoliv uspořádat úspěšný turnaj. U Osadníků se těšíme na viděnou!


| Autor: Herald | Vydáno dne 08. 02. 2012 | 1438 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server