Přijďte si i vy zahrát s námi!
Každý čtvrtek od 18 do 22hod.
Pro děti klub již od 15hod.


D klub Doubravka, Zábělská 54b, Plzeň

--> Mapa <--

Zprávy z herního světa

Osadníci 2015 - série turnajů zavítá 14/2 také do Plzně

Pro Vaše info, od Miloše k Osadníkům, jak budou probíhat turnaje Osadníků v roce 2015, jaké budou ceny a bodování, v kterém státě bude finále, atd.:

Dobrý den,
rád bych Vás informoval o následujícím ročníku MMČR Osadníci z Katanu.

V roce 2015 se bude konat již čtrnáctý ročník Mistrovství České Republiky ve hře Osadníci z Katanu. Tak jako každý rok, budou i v roce 2015 probíhat kvalifikační turnaje na toto mistrovství pocelé ČR - dle rozpisu zde.
Je možné, že bude méně hlavních kvalifikačních turnajů (hlavní pořadatel to chce stáhnout na 6 hlavních turnajů v roce 2015) - jednotlivé turnaje budu do seznamu postupně přidávat.

No a právě proto se na Vás obracím, jako na organizátory jednotlivých kvalifikačních turnajů pro rok 2015. Byl bych moc rád, kdyby i v následujícím roce 2015 jsem mohl s Vámi počítat pro jednotlivé kvalifikační turnaje (hlavní i místní), jako tomu bylo pro letošní rok. Opět jsem si nový ročník kvalifikačních turnajů Osadníků z Katanu vzal pod svá bedra. Již letos jsem se tomu hodně věnoval a tak bych se tomu rád věnoval i další roky s Vaší podporou při organizaci jednotlivých kvalifikačních kol.

Rádi bychom letos udělali turnaj, také ještě někde v Severních / Západních, Jižních Čechách a na Vysočině, kde máme docela velké "hluché" místo (které zachraňuje jen BEDNA v Plzni, pozn. Gally :-) ). Pokud máte nějaké vhodné kontakty na někoho v této oblasti, kdo by se chtěl zapojit do kvalifikačních turnajů, budu jen rád za pomoc - kontakt je na konci článku.

Co se týká podpory ze strany firmy ALBI, měla by být na podobné úrovni jako tomu bylo letošní ročník a teď se jen domlouvají konkrétní podmínky spolupráce. Vypadá to, že co se cen do turnajů týče, tak pro následující ročník budou pro hráče připraveny opět deskové hry od firmy ALBI.

V nastávajícím ročníku turnajů, hlavně co se týče hlavních kvalifikačních turnajů, zůstávají v platnosti pravidla platná v roce 2014:
- hlavní turnaj se odehraje, pokud minimální účast hráčů na turnaji bude 12 lidí. Pokud se toto nesplní, turnaj bude veden jako místní.

Postupový klíč kvalifikačních turnajů:
-- počet hráčů 12 - 20: vítěz má postup do finále, další tři mají kvalifikační bod.
-- počet hráčů 21 - 30: první dva hráči mají postup do finále, další tři mají kvalifikační bod
-- počet hráčů 31 - 40: první tři hráči mají postup do finále, další čtyři mají kvalifikační bod
-- počet hráčů 41 a více: první čtyři hráči mají postup do finále, další čtyři hráči mají kvalifikační bod.
Pokud by některý z hlavních turnajů překročil počet hráčů 60, bude pravidlo postupového klíče upraveno individuálně.

U místních turnajů zůstavá pravidlo získání kvalifikačních bodů stejné pro nastávající ročník, tedy:
- počet hráčů do 20 - vítěz má kvalifikační bod
- počet hráčů 21 a více - vítěz má postup do finále, další dva mají kvalifikační bod.

V případě, že uvidíme velkou snahu místních organizátorů přilákat na turnaj Osadníků více hráčů, může se některý z místních stát nakonec hlavním turnajem. Ovšem tam je podmínka účastní nejméně 30 hráčů. Chceme tak více umožnit organizátorům více propagovat turnaje Osadníků. Budeme rádi za Vaše případné poznámky, připomínky a návrhy k nastávajícímu ročníku kvalifikací.

V roce 2015 se bude pravděpodobně konat Mistrovství Evropy opět ve Vídni v Rakousku, kam by měli za ČR odjet max. dva hráči, kteří se umístili na prvních dvou místech ve finálovém turnaji v Praze na Deskohraní 2015.

V těchto dnech se provádí archív letošního ročníku na stránkách zde, takže zde budou opět uvedeny informace o turnajích v roce 2015.

Dále Vám chci oznámit, že jako herní den kvalifikace byla zvolena sobota a tak bych prosil toto dodržet.

To je zatím ode mne. Pokud budete mít nějaké dotazy, rád je zodpovím. Předem moc děkuji za pomoc s nastávájícím ročníkem MMČR 2015.

S pozdravem

Miloš Čeřovský tel. 702 911 500

| Autor: Gally | Vydáno dne 15. 12. 2014 | 1147 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.deskovehry.cz/index.php/Osadnici

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server