Přijďte si i vy zahrát s námi!
Každý čtvrtek od 18 do 22hod.
Pro děti klub již od 15hod.


D klub Doubravka, Zábělská 54b, Plzeň

--> Mapa <--

Turnaje

Změna propozic Plzeňské ligy deskových her

Cílem projektu Plzeňská liga deskových her, který právě vstupuje do své osmé sezony, je propagace deskových her a celkově zvyšování deskoherní gramotnosti. Vždy jsme se snažili, aby byla otevřená i širší veřejnosti a aby se podpora, které se nám dostává ze strany distributorů a vydavatelů her, přenesla pokud možno na co nejvíce hráčů.

Z tohoto důvodu občas provedeme nějakou změnu v propozicích ligy. Po delší době uzrál čas k další takové změně. Jelikož se na každém turnaji hraje o zajímavé ceny a zároveň body do celoroční ligové tabulky, na jejímž základě v závěru roku rozdáváme poukázky na nákup her dle svého výběru, rozhodli jsme se od letošního roku zavést pravidlo, že hráč, který se umístí na takové pozici, ke které přísluší věcná cena, se bude muset rozhodnout, zda jsou pro něj zajímavější body do ligové tabulky a nebo právě věcná cena. Pakliže se rozhodne pro body do ligové tabulky, je věcná cena postoupena hráči dalšímu v pořadí, který má stejnou možnost. Pokud se hráč však rozhodne pro věcnou cenu, přijde o část bodů do ligové tabulky - započítá se mu pouze 10 bodů a pro potřeby vyhodnocení ligy se pracuje s jeho odpovídajícím umístěním (pomocné kritérium) a 10 body.

Rádi bychom však znali jméno nejlepšího hráče, takže se touto úpravou otevírá prostor pro druhou letošní novinku, a tou je klubový pohár. Doposud platilo, že vítězi ligy náležela mimo poukázky i trofej pro nejlepšího hráče. Od letoška tomu bude jinak. Tuto trofej získá leader celoročního klubového žebříčku, který bude veden ve stejném období jako aktuální Plzeňská liga, budou se do něj však započítávat veškeré bodové zisky bez uplatnění pravidel omezující počet započítávaných turnajů a bez odečtů za zisk věcných cen.

Věříme, že změny přinesou oživení a že se i nadále budeme stýkat na pravidelných deskoherních turnajích. Život je hra, tak hrajme, dokud jsme živí!

Pelly a Gally

| Autor: Pelly | Vydáno dne 11. 12. 2015 | 2410 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server